LV RU
www.sudzibas.lv SEB Banka Valsts Kase, Studiju kredits, SEB Lizings

SEB Banka - Valsts Kase, Studiju kredits, SEB Lizings

Vai tas ir normāli, ka janvārī par studiju kredītu es maksāju 25, 00 Ls (no tiem 15, 00 Ls ir pamatsumma), bet šomēnes šī summa jau ir sasniegusi 47, 00 Ls, saglabājot tos pašus nieka 15, 00 Ls pamatsummu.Vai šajā valstī kāds ar galvu vispār domā???Algas samazina, bet te asinssūcēji uzliek lielākus %. Varbūt tad būtu palielinājuši pamatsummas iemaksu!Jā, RIGIBOR nosaka % maiņu, taču jebkurš, kas kaut cik pieprot matemātiku, parēķinātu un tur nu pēc RIGIBOR nekādi nesanāk 30 Ls %...Varbūt saņemamies un sadomājam ko sakarīgu, jo pieļauju domu, ka ne es vienīgā esmu šokā par tik straujām izmaksām!

I

Комментарии (19)

L līga 18.08.2009

arī manai draudzenei tieši tāpat :(
tas ir kkāds murgs no bankas puses :(

I Ilze 18.08.2009

Pie vainas gan ir Valsts Kase, kas nosaka % likmi pēc RIGIBOR. Tas tiešām ir murgs, jo kas tāds nav vienkārši iedomājams!!!

H haris 19.08.2009

dīvaini jau tas, ka tas rigibor uzleca brīdī, kad lielākajai daļai studentu tiek pārskatīts šis % likmes. Pēc tam rigibor nokrita uzreiz līdz 8 vai 14%, īsti neatceros. Man liekas kārtējā bankas cūcība, lai kaut minimāli samazinātu savus zaudējumus...

J juris 19.08.2009

Mēģini aizsūtīt šo faktu lai papēta Degpunkts vai Bez Tabu...vienai tev iebāzīs `ģīmī, ka viņi var celt % cik grib, jo redz līgumā nekas tāds nav rakstīts.

H haris 19.08.2009

piebildīšu, ka tas uzleca līdz apmēram 26% uz pāris dienām, tad pārskatos % likmes visiem, strauji nokrita. Kā tā var būt?

I Ilze 19.08.2009

Šodien RIGIBOR likme ir 15%, kaut ko viņi tur ir saspiedušies uzrēķinot par to 30 Ls!!! Dubultas % likmes, nu kur vēl pasaulē ir tāds sviests???

T Tanja 20.08.2009

visiem bijušajiem studentiem, kam pienācis kredīta atmaksas laiks, jāapvienojas!! Un jāpanāk, lai šī likme tiek pārskatīta vēlreiz uz šīs dienas RIGIBOR procentu likmi. Protams, ka neko nepanāksim, bet varbūt kāds zinātājs var pastāstīt un pamācīt ko darīt??? Jo nereāli ir maksāt tik lielus procentus...zinot tiešām to, ka šis RIGIBOR uzleca uz pāris dienām, tieši laikā, kad visiem tika pārskatītas % likmes. Kaut kas, manuprāt, tur nav tīrs!! Un noteikti bankai ir iespēja ietekmēt RIGIBOR, nevis kā esmu lasījis, ka bankai ar to nav nekāda sakara.

N Nadja 20.08.2009

Man jau tas pats :( Beigas sanāk, ja tā paskaita ka studiju kredīts būu jāpārmaksā 100% ja ne vairākos procentos...

R Rublis 21.08.2009

Palasiet līgumus. Uzmanīgi apskatiet, vai ir punkts par % maiņām. Ja līgumā % ir fiksēts, tad droši vēršaties patērētāju aizsardzībā. Rakstiet oficiālas vēstules un gaidiet. Ja neko nedarīsiet, tad arī maksāsiet, kā muļķi.

I Ilze 21.08.2009

Patērētāju aizsardzība nevarot nekā palīdzēt :( Līgumā minēts ir tikai tas, ka šī % likme tiek noteikta 2x gadā pēc tekošā RIGIBOR. Piem, seb piestadija augusta 26% rigibor, turpetim swed bankas klientam tie bija 21%. Bullshit pededais, ka banka neko neietekme.
Ja, pilnigi piekritu, ka sudentiem vajag apvienoties! Tad daram ta! Es smeresu pa visam malam, kamer sanemsu taisnigu % likmi. Vai ari vienkarsi, neko nemaksasu, jo naudas ta pat nav, lai maksatu 45 ls menesi par studijam, kas sen jau ir pabeigtas. papetiju, ka ieprieksejos gados bija piestadita liela % likme uz 6 menesiem, tacu tur bija tendence kristies, tagad ir pretejais, lai ari rigibor krit, ta pat peistada tos nerealos %!!!
Pasi jau vien bus cieteji, jo lai ka gribes, nevares no manis naudu izsukt. Galvotajs jau sen vairs neeksiste un man nekas, absoluti nekas nepieder. darba varu vienoties, ka stradaju neoficiali un vinji ne santima neiegus no manis. sliktakaja gadijuma ieliks kreditreforma. un man tas ir pie vienas vietas, jo diez vai man bus nepieciesamiba njemt vel kadu kreditu :D fucking valsts!!! pasi nav izglitoti, bet pelna tukstosus menesi un mes, kas esam izglitoti tagad cies del ta!
Butu zinajusi, ka valsti ir situacija, ka reti kurs skatas vai vispar esi augstskolu pabeidzis, nemaz nebutu tada stajusies, butu labak sos 4 gadus progresivi stradajusi. nav svarigi ir vai nav tev ta izglitiba viduslimenim, ta pat algas visiem vienadas...
Atvainojos par rakstibu, tiesam esmu saniknota un pogas nespeja tikt lidzi domam :(

K Karī 23.08.2009

Jā, arī es esmu šokā!!! Papētīju procentu likmes - 2007. gadā sanāca 5 % gadā, 2009. gada sākumā 15 % gadā, jūlijā pārrēķināja un tagad ir 26% gadā. Paskatījos, kādā veidā tiek piemērota procentu likme Swedbank studiju kredītiem. Sanāk, ka 6mēnešu Rigibor + 6%. 6 mēnešu Rigibor ir 15 % + 6 % = 21%, bet nekādā gadījumā ne 26%. Tas 21% jau ir vājprāts, jo ikmēneša summa palielinājusies divas reizes, salīdzinot ar 2007. gadu, neskatoties uz to, ka daļa kredīta pa šo laiku jau ir segta. Arī es uzsākšu cīņu ar Swedbank, jo galīgi un pilnīgi neesmu mierā maksāt. Tiešām jāapvienojas, varbūt izdosies ko panākt.

D Dace 24.08.2009

tiesaam bijusie un esosie studenti apvienojamies!!!Es ar biju sokaa, kad Parex banka man someenes no konta novilka gandriiz kaa 40Ls, kas ieprieks bija, saakumaa 16Ls, tad 22Ls un someenes nu jau 40Ls.CUUCIIBA!!!Pie tam esmu jaunaa maaminja un taadu naudu katru meenesi ziedot netaisos!!!

M Maira 24.08.2009

Bet vai tad līgumā gan nebija minēts, ka, ja 10 gadu laikā pēc studiju beigšanas ir piedzimis bērniņš, vai tad gadījumā nav kāda atlaide studiju atmaksai?? Kaut kas tāds tur bija :) Papēti ;)
Un jā, APVIENOJAMIES!!! Visur, kur zvanu, visi tikai laipnā tonī sūta tālāk. Neko viņi nezinot, tā esot un viss. Nekāda izskaidrojuma! Pat patērētāji nevar palīdzēt!!! Tas ir absurds! Vienīgais risinājums ir NEMAKSĀT viniem. Barosies te valsts galvas uz mūsu rēķina. Būtu vismaz 4 daļu no savas algas atdevuši, man samazinātos uz pusi maksājums...
Tas ir kas bezcerigs :(
Varbūt ir kāds, kas tomēr spēj palīzēt? Man drīz būs nervi čupā, jo nav vairs iespēja nekur griezties :(

E eva 25.08.2009

Piekrītu-vajag apvienoties un sacelt traci.Tas nav normāli maksāt tādu naudu.
Mans mācību kredīts ir 3400ls...kamēr mācījos 4gadus, tēvs regulāri maksāja procentus(kopā uz doto brīdi 2000ls), tagad jāmaksā pamatsumma un procenti, KURI IR NEREĀLI LIELI...esmu šokā, jo neviens no SEB nav ieinteresēts uzklausīt un palīdzēt-plāta rokas-Nu, ko ta mēs, situācija valstī noteica tādu %...tas jau nekas, ka man jāpārmaksā 5reizes...

M Maira 25.08.2009

Nu jau gan, ja jau tu esi maksājusi pat studiju laikā šos %, tad pie kāda velna te vēl kaut kas ir jāpārmaksā?? Tas vienkārši nav izturams! Bet es vairs nesaprotu, kur griezties :( SEB arī pasūtija tālāk un jēga pārkreditēties 'dēl 2% uz citu banku nav - tas lieks čakars vien ir :(

H haris 26.08.2009

nu tad aiziet!! Tiekamies norunātā laikā pie Laimas pulksteņa un ielencam swedbanku un sebu vecrīgā, lai paskaidro mums un veic procentu pārskatīšanu uz šī brīža likmēm. Vai vācam parakstus. Jo ātrāk to izdarīsim jo labāk. Vajadzētu vienoties par laikiem vai iespējām šo ideju īstenot. Apnicis maksāt astranomiskās procentu likmes, kas vairākas reizes pārsniedz aizdevumu. Un pie tam, ja 18 gados visi to būtu zinājuši un sapratuši, ko paraksta, domāju, ka lielākā daļa būtu atraduši citu iespēju, kā nomaksāt studiju maksu.

M Maira 26.08.2009

Gribas tomēr atkal atgādināt, ka pie vainas ir Valsts kase, kas sos % noteica. bankas tikai uzliek papildus kādu % (maximums 5%). Tāpēc, ja kaut kur ir jāstreiko - tad tas ir jāvērš attiecibā uz Valsts kasi, kas mūs te ēd tagad arā. Domāju, ka visražīgāk šādu akciju publicēt būtu draugiem.lv, kur ir stipri vairāk cilvēku, kas sadzirdēs šo saucienu un stipri vairāk tādi, kas arī no tā cieš.
Noteikti nevienam neiesaku nemt valsts kgarantēto studiju kredītu. Tad jau labāk vnk no bankas aizņemties naudu, kur tu 100% zinās ikmēneša maksu!!!

M Maira 02.09.2009

Atgriežoties pie šis tēmas - banka viennozīm;igi pateica, ka pārkreditēties iespēja nav, arī kredītu jaunu vairs nedod, jo redz pat ar 700 ls algu(pec nodoklu nomaksas) esot par maz, ir nepieciešama ķīla - kas ir absurds dotajā mirkli vēl ko ieķīlāt, mazums, izdomās jaunus % un tad pat ķīlu atņems...
Tā, ka variantu vienkarši NAV!!!

M Mariel 07.11.2010

Parexā ņemu valsts galv. stud. kredītu. Tagada šie plāta rokas un saka, ka kredītlimits beidzies. PAR TO NEPAZIŅOJOT iepriekš studentam! Ir novembris un bija jābūt 300 Ls pēc līguma noteikumiem. Bet šie izdomā visādus ieganstus, lai nepārskaitītu naudu uz universitāti. Neisaku vispār ar Parex ielaisties. Un arī studiju kredītus neņemt, jo nekad nezināsi, vai nauda par semestri ienāks vai nē.

Добавить комментарий

Положительное Нейтральное Негативное
Загрузить файлы

Наш интернет-сайт использует файлы куки (cookie) для того, чтобы сделать работу более дружественной и эффективной для пользователей. Чтобы обеспечить выполнение всех функций сайта, нажмите кнопку «Принять файлы». Для более подробной информации ознакомьтесь с нашими правилами обработки файлов cookie и с нашими правилами обработки персональных данных.

Принять файлы