www.sudzibas.lv Park Expert Pārmērīga līgumsoda piemērošana

Park Expert - Pārmērīga līgumsoda piemērošana

Absurds 35 EUR sods par īslaicīgu stāvēšanu, neskatoties uz veikto apmaksu un 30 min bezmaksas laiku.

Vēlos brīdināt citus autovadītājus par SIA "Park Expert" birokrātisko un pret klientu vērsto attieksmi stāvvietā Kr. Valdemāra ielā 62 (pie Alojas kvartāla).

Nesen iebraucu minētajā stāvvietā uz pavisam īsu brīdi. Tā kā neesmu rīdzinieks un šo stāvvietu regulāri neizmantoju, nebiju informēts par specifisko reģistrācijas kārtību. Turklāt uzreiz pēc iebraukšanas radās steidzama nepieciešamība izmantot labierīcības, kas tajā brīdī bija prioritāte.

Tiklīdz steidzamā situācija bija atrisināta, devos noskaidrot, kā reģistrēt bezmaksas laiku (stāvvietas noteikumi paredz 30 minūtes bez maksas). Picērijā man paskaidroja, ka kiosks atrodas veikalā. Centos reģistrēt automašīnu, taču sistēma reģistrāciju vairs nepieņēma, jo bija pagājušas vairāk nekā noteiktās 5 minūtes kopš iebraukšanas brīža.

Tā kā vēlējos rīkoties godprātīgi un samaksāt par saņemto pakalpojumu, nekavējoties veicu apmaksu ar Mobilly lietotni par visu stāvēšanas laiku. Rezultātā:

- Stāvvietā kopumā atrados mazāk par 30 minūšu bezmaksas limitu.
- Papildus tam veicu apmaksu (2.00 EUR) caur Mobilly, lai nebūtu nekādu pārkāpumu.
- Neskatoties uz to, esmu saņēmis vēstuli ar 35 EUR līgumsodu par to, ka neiekļāvos pirmajās 5 minūtēs ar reģistrāciju.

Uzskatu, ka šāda rīcība no Park Expert puses ir absurda un vērsta uz peļņas gūšanu no godprātīgiem klientiem, kuri nonākuši neparedzētā situācijā. Uz rakstisku pretenziju uzņēmums vispār neatbild un ignorē.

Esiet uzmanīgi – pat ja jūs samaksāsiet un stāvēsiet mazāk par solīto bezmaksas laiku, SIA Park Expert atradīs birokrātisku iemeslu, lai jums piemērotu nesamērīgu sodu!

09.05.2026

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

D

Комментарии (1)

D djhurio 07.07.2026

Papildinājums situācijas attīstībai:

SIA "Park Expert" oficiālo atbildi uz pretenziju nosūtīja pēc līgumsoda apmaksas termiņa beigām. Uzņēmums atteicās pilnībā atcelt sodu, taču pieņēma lēmumu samazināt tā apmēru no 35 EUR uz 15 EUR. Tā kā sākotnējais sods 35 EUR apmērā jau bija laicīgi samaksāts 12. maijā, lai iekļautos noteiktajā termiņā, izveidojās pārmaksa. Lai atgūtu pārmaksātos 20 EUR, stāvvietas operators pieprasīja iesniegt atsevišķu rakstveida iesniegumu.

Iesniegums par naudas atmaksu uzņēmumam tika nosūtīts 26. maijā, un operators rakstiski informēja, ka atmaksas process var ilgt līdz 30 dienām. Minētajā laika periodā naudas atmaksa netika veikta, tāpēc 30. jūnijā uzņēmumam tika nosūtīts rakstisks atgādinājums par neizpildītajām saistībām. Pārmaksātie 20 EUR bankas kontā tika saņemti 6. jūlijā. Kopējais faktiskais naudas atmaksas gaidīšanas laiks kopš iesnieguma iesniegšanas brīža bija 41 diena.

Добавить комментарий

Положительное Нейтральное Негативное
Загрузить файлы