Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vieglprātību Liepājā - Slikts serviss

Labdien, vēršos pie jums lai pastāstītu par savu pieredzi saskarsmē ar neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.
12. marta agrā rītā ap pulkstens 4:00 pamodos no stiprām galvassāpēm. Iedzēru 1 tableti Ibumetin 400 un gaidīju kamēr sāpes pāries. Sāpes nepārgāja, sākās vemšana. Iedzēru No Spa. Kad sapratu ka pats ar to nespēju tikt galā, vērsos pie neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ar zvanu pulksten 5:00. Dispičere iztaujāja cikos sākās galvassāpes, kādas zāles dzēru un kad tieši dzēru, taujāja arī par asinsspiedienu. Esmu 27 gadus jauns vīrietis, informēju dispečeri arī par to ka pāris gadus atpakaļ (2014 gada 26. martā) Veselības centrā 4, Rīgā pie speciālista neirologa man tika diagnosticēta migrēna. Pēdējā gada laikā nebiju ar migrēnu saskāries, tādēļ arī nebiju sagatavojies situācijai, kad migrēna varētu atgriezties. Ņemot vērā, ka dzīvoju Liepājā, par ko arī dispičere tika informēta, diennakts aptieka man nav pieejama, ja migrēna būtu sākusies iepriekšējā dienā, būtu centies paša spēkiem aptiekā rast risinājumu stiprajām galvassāpēm vēl pirms tās pārtop par migrēnu.
Dispičere pāradresēja zvanu nezināmai ārstei kas priekšā nestādījās. Ārste pārjautāja visu iepriekš minēto un pārmetoši taujāja ko tieši es sagaidu no viņiem. Uz to pēc pieredzes atbildēju ka man ir zināms, ka NMP dienesta grupai vienmēr līdzi ir ampulās injicējams pretsāpju zāļu komplekss (precīzu sastāvu nezināšu jo pēc man pieejamās informācijas to sastāvs kādu laiku atpakaļ tika mainīts). Šī man nebūt nav pirmā reize, kad nepanesamu galvassāpju vadīts esmu vērsies pēc palīdzības pie NMP dienesta, šādas situācijas man ir bijušas vēl pirms migrēnas diagnosticēšanas. Pēc balss toņa varēja manīt ka ārste ir neapmierināta ar manām zināšanām par viņu rīcībā esošajām pretsāpju zālēm. Uz to visu ārste man atbildēja ka neatliekamo grupu neizsūtīšot, noteikti nē, un nesagaidot manu atbildi, klausuli nolika.
Pēc šī zvana ar sāpēm un vemšanu cīnījos līdz pulksten 6:00, kad spēka vairs nebija, mēģināju gulēt ar cerību ka sāpes "izgulēšu". Jebkuras zāles ko iedzēru tika izvemtas un tā kā uz NMP dienesta palīdzību varēju necerēt, tas bija viss ko varēju darīt.
Rakstu šo vēstuli 12. martā pulksten 13:00, lai gan vemšana ir mitējusies, galvassāpes gan vēl saglabājušās. Tomēr tagad varu zāles iedzert, tās neizvemjot un cerēt ka drīzumā tās pāries.
Tādēļ vēršos pie jums lai uzzinātu kā tā var būt ka man, latvijas pilsonim, kas godbprātīgi maksā nodokļus, ārste var tā vienkārši atteikt palīdzību, kaut vai tikai informatīvu, kā rīkoties, vai lietot kādas kompreses vai citus "tautas" līdzekļus..
Mani interesē kas notiktu, ja šīs sāpes izraisītu komplikācijas, ja ciestu asinsvadi galvā, ja kāds no tiem spiediena ietekmē parsprāgtu, ja rastos nervu paralīze utt. Neesmu ārsts bet zinu ka sāpes galvas rajonā var beigties ar smagām sekām. Kas tad šādā gadījumā būtu vainīgs? Kādēļ ir jāgaida kad notiks kas neatgriezenisks lai kāds sāktu rīkoties? Vēl nesen internet portālā Delfi.lv kāda ārste mudināja cilvēkus neignorēt galvassāpes un vērsties pēc palīdzības pie NMP dienesta. Bet ja pretī cilvēks saņem šādu attieksmi, nav brīnums ka pēc palīdzības cilvēki bieži vien vēršas par vēlu.
Lai nu kā, ceru ka kāds izvērtēs šo situāciju un nonāks pie kāda slēdziena, ceru ka kas mainīsies attieksmē pret cilvēkiem jo šāds gadījums pavisam noteikti atstāj rūgtu "pēcgaršu" un neveicina uzticību valsts neatliekamās palīdzības sniedzējiem, ārstiem un sistēmai kopumā.
Ar cieņu,
Jānis Lūciņš

Комментарии (12)

S Stiprais dzimums 12.03.2017

Parēķiniet, cik valstij izmaksātu aizbraukt pie katra nabaga vīrieša uz mājām un iedot zālītes pret galvassāpītēm. Un jā, pareizi Jūs pateicāt - ārsts neesat gan, ja nesaprotat, kādiem gadījumiem ir paredzētas šīs Jūsu minētās zāles.

Lāsteka 13.03.2017

Piemīlīgi, kad cilvēks migrēnu sauc par galvassāpītēm. Tomēr tās nu gan nav vienkārši galvassāpes, tas jau ir jāņem vērā,ka cilvēks varēja pats piezvanīt, daudzi pat acis nevar atvērt no spēcīgajām sāpēm! ;)

U urugvajaparagvaja 12.03.2017

Ja netiek pie sava ģimenes ārsta, var zvanīt uz konsultatīvo tālruni 66016001. Zāles gan telefoniski neiedos, bet varbūt kādu labu padomu. Kaut gan padomu var palūgt arī guglei. Bet, cik man zināms, migrēna vispār ir problēma - ar vai bez zālēm. Var iet dušā, gulēt tumšā istabā, daudz dzert šķidrumu un kaut kā pārciest tās migrēnas lēkmes. Un Stiprajama dzimumam - nevajag rakstīt muļķības. Migrēna nav vienkāršas "galavssāpītes", kurai palīdzēs vienkārša tabletīte.

S Stiprais dzimums 12.03.2017

Es zinu, kas ir migrēna, bet labi - padomājiet,kas notiks ar organismu, ja pie katras migrēnas lēkmes sāksiet lietot bez maz narkotiskus pretsāpju līdzekļus? Migrēna ir jāizcieš, ir zāles, kas var mazināt sāpes un kuras Jums var izrakstīt ģimenes ārsts, un ar tām Jums bija jānodrošinās. Neticu, ka migrēna sākās no zila gaisa - pirms tam noteikti bija jābūt simptomiem, kurus tagad te neaprakstīšu, tur Jums palīdzēs kāda medicīnas grāmata.

F fanstastic 12.03.2017

Pašam personīgi ir bijusi migrēna? Viens vienīgs simptoms bija pirms migrēnas, man personīgi, žilba acīs. Visas pārējās reizes nekādu simptomu! Un pamēģini tik izciest to sviestu, kad gribas plēst matus no galvas ārā. Migrēnas sāpes perfekti ņem nost krievu zāles KITANOV, bet bieži tās lietot nedrīkst.

Latviešu tautas 14.03.2017

KITANOV izrkstīt var tikai speciālists - neirologs vai endokrinologs!

M Migrenaaa 12.03.2017

Man ir bijusi migrēna un es arī to sajūtu jau pirms tam. Protams ne jau pirmajā reizē. Bet tā arī, piekrītu, ka tieši žilbšana acīs ir tas, kas man norāda, ka tuvojas migrēna un to ne ar ko nevar sajaukt. Uzreiz iedzeru tableti un nav tik traki. Kaut kā jācenšas sadzīvot. Ātros nekad neesmu saukusi, konsultējos ar ģimenes ārsti.

Latviešu tautas 12.03.2017

Погоди, после выборов, после того как поднимут налоги, у вас будет не только мигрень, но и понос с золотухой...

J Jolanta Lapsane 12.03.2017

Vajadzēja zvanīt atkārtoti pēc 30min.un teikt,ka zāles nelīdz.Bet tā sauktos priekšvēstnešus jau nu gan vajadzēja pamanīt...Delfi portālā padomus dod tāds gudrs cilvëks ar iesauku IH.Iesaku paklausīt viña ieteikumiem.

Anonims 12.03.2017

Бомжи одним словом. Это сказал Я...

F fanstastic 14.03.2017

Varēt jau var. Mans ārsts ieteica nekam nederīgu IBUSTAR. :) Kā jau visi ārsti, kaut ko - lai tik atšujas.

ņ Ņina 18.10.2017

ups nabadziņš, pamodies un galva saap... droši vien pat 30min nebija pagājušas. Nu paklau nu pieaudzis cilveks... vai tiešam uzreiz jāsauc Neatliekamā medic.palīdzība? nu FUI.
Nu nabaga jaunie viiirietīši, satraucas par katru nieku :D:D:D

Добавить комментарий

Положительное Нейтральное Негативное
Загрузить файлы

Наш интернет-сайт использует файлы куки (cookie) для того, чтобы сделать работу более дружественной и эффективной для пользователей. Чтобы обеспечить выполнение всех функций сайта, нажмите кнопку «Принять условия». Для более подробной информации ознакомьтесь с нашими правилами обработки файлов cookie и с нашими правилами обработки персональных данных.

Принять файлы