www.sudzibas.lv Guntars Rozentals Нарушение врачебной этики

Guntars Rozentals - Нарушение врачебной этики

Визит ребенка-инвалида к врачу превратился в экзамен по госязыку http://www.delfi.lv/reporter/news/witness/chitatelnica-vizit-rebenka-invalida-k-vrachu-prevratilsya-v-ekzamen-po-gosyazyku.d?id=47330349

ГУНТАРС РОЗЕНТАЛС ; http://guntisrozentals.blogspot.com/

Q

Комментарии (39)

Harold 19.04.2016

Rakstā neatradu, kāds ir "bērna" vecums. Ja bērs invalīds, kā tas nācās, ka pie ārsta devās vines, bez vecākiem? Kkā liekas no mušas uzpūsts zilonis. Ārstam nav jāalgo tulks, lai izdabātu katram pacientam.

I iririr 19.04.2016

Harold, tu esi nesapraša, vai mēsls. Ārsts ir tieši tā persona, kuram ir jāizdabā katram pacientam. Ja ārsta rīcība bija tāda, kā aprakstīts rakstā, viņam purnu vajadzētu izdauzīt, lai muti nebrūķē.

Harold 19.04.2016

Atnāks ķīnietis un ārstam jārunā ķīniešu valodā? Aļo, garaž! Pats tu tādā krāsā. Mammai vajadzēja līdzi doties, vai tēvam. Un patulkot, ja rez tā ir poblēma. Divvalodība tā kā mums vēl nava.

I iririr 19.04.2016

Uzdošu tev tiešu jautājumu, tu nesaproti, vai negribi sarast? Ja esi muļķis, piedodami. Bet ja nē, tad nebrūķē muti tā pat kā dakterītis. Atkārtošu vēlreiz: dakterim jādara viss, lai izdabātu pacientam, lasi: sniegtu palīdzību. Ja šai gadījumā, tā bija valodas nezināšana, tad iet un meklēt tos vecākus, vai tulka esamību. Bet cik sapratu no raksta, tad dakters jau zin krievu valodu. Bet ja tā, tad viņš ir mēsls nostājoties pozā un pazemojot pacientus. Atceries tuppiere, tas ir pacients, un tikai pēc tam krievs, latvietis, ukrainis, utt. Skaidrs?

Harold 20.03.2017

iririr, nu tu gan sevi noraksturoji no vislabākās puses - visus savus citiem veltitos epitetus pareizini ar divi un adresē pats savā virzienā, gudriniek!

Harold 19.04.2016

Ārstam nav jāizdabā katram pacientam, bet gan jāārstē - tas ir viņa darbs, nevis būt par poliglotu un tulku.

I iririr 19.04.2016

Tieši tā, jāārstē, nevis jāveic valodas pārbaude.

P pilsonisLVV 19.04.2016

>>>>>iririr
Ārsts malacis. Visu pareizi darīja. Valsts valodu ir jāzin, vēl pietam bērnam kurš dzimis un audzis neatkarīgā Latvijā. Es uzskatu, ka visiem jāņem piemērs no Guntara.
Kur tad Jūs visi lielie sitēji esat kad vajag ? Tikai caur internetu un nekā vairāk. Un par ko sitīsi, par to, ka ārsts ciena valsti kurā dzīvo un uzskata, ka valsts valoda jāzin visiem ?

I iririr 19.04.2016

Tu tāds drosmīgs, gribi izkauties? Es, par taisnību esmu gatavs iet līdz galam. Un šai gadījumā, uzskatu ka tu esi mēsls, ja aizstāvi Guntaru. Bet ja jau palaidi muti un meklē iespēju izkauties, lūdzu piesakies. Cik noprotu, tad tagad ir tā reize, kad vajag. Bet ja tā, tad redzēsim cik pats esi drosmīgs.

Latviešu tautas 20.04.2016

Ja to visi daris, tad pacienti, ka to darā ar pašu LATVIJU: "BALSOS AR KĀJAM!" LATVIEŠU bērni arpus Latvijas jau NERŪNĀ latviski! Angļu, vacu, norveģu, bet ne latviešu!

Latviešu tautas 20.04.2016

Ārstam jarūnā ar pacientu pacienta dzīmta valodā vai tāda valoda, kuru pacients ļoti labi saprot! Citadāk to var beigties ar pacienta nopietu saslīmšanu vai ar nāvi!

P pilsonisLVV 20.04.2016

>>>>iririr
Mēsls esi tu ja aizstāvi okupantu atvases kuras neciena valsts valodu. Kur tad Jūs visi esat kad kaut kas jādara ? Internetā jau tādi vareni mongoļu valodas aizstāvji. Paldies dievam krievu īpatsvars Latvijā sarūk un latviešu īpatsvars palielinās.

P pilsonisLVV 20.04.2016

>>>>>>>>Vladlat
"Citādāk to var beigties ar pacienta nopietu saslīmšanu vai ar nāvi!" Ārsts taču pajautāja vai prot izmantot google translate. Pacients atbildēja, ka māk tad uz priekšu, ja ir tik stulbs, ka skolā valsts valodu nemācās.

I iririr 20.04.2016

Paldies, tomēr ir cilvēki kuri saprot, ka primāri ir pacienta aprūpe, nevis izcelme un viņa valodas zināšanas.

Latviešu tautas 20.04.2016

Ja to visi daris, tad pacienti, ka to darā LATVIJAS pilsoņi ar pašu LATVIJU: "BALSOS AR KĀJAM!" LATVIEŠU bērni arpus Latvijas jau NERŪNĀ latviski! Angļu, vacu, norveģu, bet ne latviešu valodā!

P pilsonisLVV 20.04.2016

Varbūt tiešām, lai tie kas nezin valsts valodu "BALSO AR KĀJAM!" uz Rašku. Tur ārsti runās viņu dzimtajā valodā.

Latviešu tautas 20.04.2016

Ne uz Rašku, bet uz Īriju un Angliju: rūna iet par latviEŠU bērniem, kas kliedz kad atlido no Rīgas uz Dublinu "MAMA! Mēs esam mājās!"

P Pārdomas 20.04.2016

Es intereses pēc apskatījos komentārus ko par šo dakteri atstāja latviešu mātes - diez ko labs nav. Paviršs dakteris kurš vizītēs bieži atkārto vienu un to pašu neko jaunu nepasakot. Diemžēl gadās kad aprobežots cilvēks izmācās un kļūst par dakteri. Domāju, ka adekvātiem cilvēkiem jebkuras nacionalitātes nav jāskaidro vai pie tāda ir vērts iet. Rozentāla apziņas atpalicība noteikti izpaužas visas viņa darbībās - es neriskēšu .

Latviešu tautas 21.04.2016

Kads sakars slimībai ar googlu vai citu translātoru? Ārstam jāārstē, nevis jāparbaud compjuteru zinašanas!

I iririr 22.04.2016

Par ko arī ir šis stāsts! ;)

P pilsonisLVV 26.04.2016

ārstam ir jāārstē nevis jābūt tulkam

Latviešu tautas 21.04.2016

Vispar jāpadoma par slimnīcas talrunus bloķēšanas ar zvaniem un ddos pingošanu ar mērķi noblokēt slimnīcas vietne!

I iririr 22.04.2016

Ne nu tu esi uz barikādēm stāvējis, ne Saimai logus dauzījis. Varonis te atradies. Aizstāvēt okupantus var tad, ja neatzīst okupāciju. Bet šoreiz ir par dakterīša neētisku rīcību. Un ar savu rīcību, dakteris ir izpelnījies vārdu - MĒSLS.

Latviešu tautas 23.04.2016

Когда латышской девочке с латышским именем Раса с литовской фамилией оторвало ступню, её БЕСПЛАТНО доставили в Москву, грузинский хирург сделал операцию, спас ногу от ампутации. В спасении ноги участвовали 64 человека разной национальности. Людям ДАЖЕ В ГОЛОВУ НЕ ПРИШЛА МЫСЛЬ ЧТО ДЕВОЧКА НЕ ИХ НАЦИОНАЛЬНОСТИ, ЧТО ОНА... "НЕ ПРИВЕДИ ГОСПОДИ! КАКОЙ УЖАС!".. ЛАТЫШКА!.. А тут!... Да этого Гунтара Розентался ЗА ИЗДЕВАТЕЛЬСТВО НАД БОЛЬНЫМ РЕБЁНКОМ, ЗА МОРАЛЬНУЮ, НРАВСТВЕННУЮ ПЫТКУ РЕБЁНКА НАДО ГНАТЬ ПОГАНОЙ МЕТЛОЙ! ПОЛНЫЙ ЗАПРЕТ ЗА ЗАНЯТИЕМ ВРАЧЕБНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬЮ В ПРЕДЕЛАХ ХОТЯ БЫ ЕВРОПЕЙСКОГО СОЮЗА! ПУСКАЙ МОЕТ УНИТАЗЫ В ТУАЛЕТАХ, ДОКТОРИШКА! НАШЁЛСЯ ПУП ЗЕМЛИ! КТО ЕМУ ДАЛ ПРАВО ПОУЧАТЬ РЕБЁНКА? НЕБОЙСЬ ВЗРОСЛОМУ МУЖИКУ ОН БЫ ПОДОБНОЕ СКАЗАТЬ ПОБОЯЛСЯ! ХОДИЛ БЫ ТОГДА КАК МИНИМУМ С ФИНГАЛОМ, ССЫКУН! еСЛИ БЫ НЕ ЗАГРЕМЕЛ К СВОИМ КОЛЛЕГАМ С СОТРЯСЕНИЕМ МОЗГА!

I iririr 24.04.2016

Neberi v golobu. kazdoi semje po urodu. Ja latiw, mne to3e nenravitsa wto bila okupa4ija i v latviji mnogo ruskix. No oni tut. I bolwenstvo no posveojei vole. ja konewno neodobraju ruskij woveni3m i nexotenije u4itj Latiwkij, jesli ti tut 3vjew, no vra4 ne komisija po GOSja3iku. Tak wto, tak.

Latviešu tautas 23.04.2016

И ещё. У меня вопрос: а спонсоры больницы из России в курсе что твориться в больнице? Может спонсорская помощь фонда Петра Авена больше не нужна? Мы постараемся обратить внимание российских спонсоров на националистические выпады персонала в адрес русских детей!

I iririr 24.04.2016

Vot etogo nenado, bolni4a i na4ionalnostj vewi nesovmestnije.

Latviešu tautas 25.04.2016

Один мой знакомой за более невинную шутку схватили, посадили в машину и увезли... Через несколько дней его труп нашли на окраине Риги, в баложских болотах... А всё виноват "длинный язык"...

Latviešu tautas 25.04.2016

Один мой знакомой пострадал за более невинную шутку: его схватили, посадили в машину и увезли... Через несколько дней его труп нашли на окраине Риги, в баложских болотах... А всё виноват "длинный язык"...

Latviešu tautas 25.04.2016

Internetā jau tādi vareni mongoļu valodas aizstāvji.
=====
Да что ты там тявкаешь на собачьем языке? От немцев переняли манеру?

Latviešu tautas 27.04.2016

pilsonisLVVļ

ārstam ir jāārstē nevis jābūt tulkam

==================

Мусу аарсти айзбрауца уз Норвегию аарстет: виням язин ДИВАС норвегю валодас? А виньш тикаи латвиски сапрот, бэт тур беегли но Марокас ун Алжира: вини сапрот тикаи арабу валоду. Ко дарисим?
"То, что врач должен излагать информацию доступно - оговорено в Законе о правах пациента (статья 4-я, часть 5-я). Говорить на понятном языке означает, что врач должен объяснить все медицинские термины, учитывая возраст и жизненный опыт пациента. "В случае если не получается разговаривать на одном языке, в коммуникации можно использовать, например, жесты или рисунки на бумаге, - рассказывает Агита Антонане, представитель Инспекции здравоохранения. "
Несапрот криевиски Ригаа - виням нав ко дирит беерну слимницаа. Лай патеиса "ПАЛДИЕС" ка па пурну недабуи! Бет "Ещё не вечер", вел вар дабут!

Latviešu tautas 27.04.2016

Vot etogo nenado, bolni4a i na4ionalnostj vewi nesovmestnije.

-----

А Вы не припомните как совсем недавно русская роженица потеряла ребёнка только потому что, будучи гражданкой Латвии, не говорила по латышски? Это когда ребёнка буквально выдавливали из живота матери...

Latviešu tautas 27.04.2016

Ещё раз: буду добиваться увольнения Гунтарса Розентался по статье за нарушение врачебной этики и профнепригодность посредством давления на российских спонсоров! В частности на фонд Петра Авена!

Latviešu tautas 27.04.2016

"В начале визита дочь сказала врачу, что ей удобнее общаться на русском языке. После этого на ребенка посыпались не подобающие врачу детской больницы высказывания по поводу знаний государственного языка, оскорбления по поводу оценок по латышскому языку в школе (обозвал ребенка двоечницей), запугал звонком директору школы. Очередной вопрос про состояние своего здоровья, дочка не поняла, тогда врач спросил, умеет ли она пользоваться Google-переводчиком, она ответила, что умеет. Вот там и найдешь ответ, - сказал доктор. Свою тираду врач закончил тем, что напомнил ребенку, где она живет и какой язык у нас государственный, и добавил, чтобы она уезжала в свою Россию. После этого Розенталс спокойно закончил осмотр, так толком и не узнав у дочки, как она себя чувствует.

Хочу сказать, что со здоровьем у ребенка и так не все хорошо, моя дочка является инвалидом, из-за своей болезни у нее имеются нарушения нервной системы. Мы легли на обследование, чтобы получить помощь и облегчить состояние ребенка, а забрали в очередном нервном стрессе. И какое заключение может дать врач после такого осмотра? Я не хочу эту ситуацию оставлять без внимания, т.к. это касается здоровья моей дочки".

100% ПРАВДА!

Latviešu tautas 27.04.2016

За комментарием "DELFI Репортер" обратились в Детскую больницу. Там сообщили, что руководство медицинского учреждения уже обсудило с врачом инцидент. Медик признал, что действительно задавал девочке вопрос относительно отметок в школе. Все остальное, по словам Розенталса, скорее эмоции, либо ребенок не так его понял. Юридически доказать ничего нельзя, поскольку разговор нигде не записан.

Тем не менее, в больнице признали, что прямая обязанность врача – лечить, а не вести воспитательные беседы. "Врач должен убедиться в том, что пациент его понимает. Если он видит, что разговора не получается, информацию об итогах визита он должен передать родителям, – заявила представитель больницы Даце Прейса. – Также еще раз хотели бы подчеркнуть, что задача врача – лечить, а не проводить беседы воспитательного характера. Приносим свои извинения за сложившуюся ситуацию".

============

ВРУТ И НЕ КРАСНЕЮТ!!!

ДАЦЕ! КОНЧАЙ ВЫГОРАЖИВАТЬ НЕОНАЦИСТА!

Latviešu tautas 27.04.2016

То, что врач должен излагать информацию доступно - оговорено в Законе о правах пациента (статья 4-я, часть 5-я). Говорить на понятном языке означает, что врач должен объяснить все медицинские термины, учитывая возраст и жизненный опыт пациента. "В случае если не получается разговаривать на одном языке, в коммуникации можно использовать, например, жесты или рисунки на бумаге, - рассказывает Агита Антонане, представитель Инспекции здравоохранения.

Добавить комментарий

Положительное Нейтральное Негативное
Загрузить файлы

Наш интернет-сайт использует файлы куки (cookie) для того, чтобы сделать работу более дружественной и эффективной для пользователей. Чтобы обеспечить выполнение всех функций сайта, нажмите кнопку «Принять файлы». Для более подробной информации ознакомьтесь с нашими правилами обработки файлов cookie и с нашими правилами обработки персональных данных.

Принять файлы