LV RU
www.sudzibas.lv BENU aptieka Rupja farmaceite

Benu Aptieka - Rupja farmaceite

Labdien,

vēlos vērst uzmanību uz nepatīkamo situāciju, kura es nokļuvu vienā no Benu aptiekas filiālēm.

Š. G. 7. Oktobrī devos iepirkties uz benu aptieku aleksandra čaka ielā 104. Man bija steidzami jāiegādājas zāles vīram, kurš mani tajā brīdī gaidīja mašīnā aiz stūra (brīvu stāvvietu pie aptiekas nebija) un cieta no astmas lēkmes. Kā arī man bija jāiegādājas vitāli vajadzīgas asinsspiediena zāles sev.

Paskaidrojot situāciju farmaceitie aleksandari juferovai, es palūdzu izsniegt vīra zāles, uzrādot viņa pasi. Saņēmu agresīvu atteikumu. Tālāk - zvanu ģimenes ārstam, lai uzzzinātu vīra receptes kodu. Ārsta nav uz vietas, ir tikai māsiņa, kas pamet pacientu, kuram tajā brīdī tiek taisīta sistēma, lai nosauktu man kodu. Kodu farmaiceite aleksandra nepieņem un, ņirgājoties par mani, Saka, ka tas nv īstias un, lai es nekavēju laiku un vācos prom. Beigās māsiņa nodiktēja pareizo kodu un zāles izdevās iegādāties. Aleksandras kundzes uzvedības maniere nemainījās - tā saglabājas aktīvi agresīva, un ar trīcošām kājām man nācas izteikt savu nākamo lūgumu.

Es neesmu bagāts cilvēks. No algas līdz algai brīžiem izdzīvot ir draktiski grūti. Man bija nepieciešamas asinsspiediena zāles, no kurām ir atkarīga ne tikai mana Veselība, bet arī dzīvība. Naudas nav daudz. Izrakstītas četras zāles un atļauties nopirkt varu tikai visvajadzīgākās, bet kuras no tām ir īstās es pēc nosaukuma neatceros. Lūdzu, lai aleksandra ir tik laipna un parāda man četrus man izrakstītos zāļu iepakojumus, lai es varētu vizuāli atpazīt un norādīt uz īsto. Farmaceites atbilde mani patrieca: "tā tik vēl trūka. Kas man darīt vairāk nav ko? Neko es nerādīšu! ".

Pēc tam - ilgi bļāvieni, pazemojumi un aizvainojumi no aleksandras puses. Pienāca cita sieviete - farmaceite un mierīgi parādīja man manas četras zāles, no kurām es izvēlējos īstās, ka arī viņa man iedeva izdruku par nopirktajām zālēm, jo Aleksandras kundzei nešķita vajadzīgs izsist man čeku.

Viss incidentas aizņēma kādu pusstundu un sākās ap 15: 30. Es ļoti vēlos vērst jūsu uzmanību uz to, kāds darbinieks ir algots benu aptiekā un kā viņš Aleksandra Čaka pret klientiem.

14.10.2020

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

Ответ от BENU aptieka Support Ответ от представителя 19.10.2020

Labdien!

Pateicamies, ka sazinājāties ar mums un informējāt par radušos situāciju.

Šīs situācijas pamatā ir e-recepšu izsniegšanas kārtība, ko regulē Ministru kabineta noteikumi Nr.175 “Recepšu veidlapu izgatavošanas un uzglabāšanas, kā arī recepšu izrakstīšanas un uzglabāšanas noteikumi”. Tajos definēts: “48.3 Lai iegādātos elektroniskajā receptē izrakstītās zāles, persona farmaceitam vai farmaceita asistentam uzrāda personu apliecinošu dokumentu. Ja zāles iegādājas persona, kurai recepte nav izrakstīta, bet kura ir pilnvarota apstrādāt tās personas datus veselības informācijas sistēmā, kurai recepte izrakstīta, persona farmaceitam vai farmaceita asistentam uzrāda savu personu apliecinošu dokumentu un nosauc tās personas vārdu un uzvārdu, kurai recepte izrakstīta. Pārējos gadījumos, kad zāles iegādājas persona, kurai recepte nav izrakstīta, tā farmaceitam vai farmaceita asistentam uzrāda receptes identifikācijas numuru un nosauc tās personas vārdu un uzvārdu, kurai recepte izrakstīta. Ja nosauktās personas vārds, uzvārds nesakrīt ar veselības informācijas sistēmā pieejamo informāciju, farmaceits vai farmaceita asistents zāles neizsniedz. Farmaceits vai farmaceita asistents veselības informācijas sistēmā norāda tās personas vārdu, uzvārdu un personas kodu, kura iegādājusies elektroniskajā receptē izrakstītās zāles.”

Vienkāršojot likumdošanā rakstīto – iegādājoties zāles citai personai, ir jābūt uzrādītam receptes identifikācijas kodam vai arī zāļu saņēmējam ir jābūt reģistrētam veselības informācijas sistēmā kā pilnvarotai personai zāļu saņemšanai. Farmaceitam nav tiesību neievērot likumdošanu.

Diemžēl šīs likumdošanas prasības joprojām daudziem nav zināmas vai arī zināšanas ir balstītas iepriekšējā pieredzē, ka kādā aptiekā likumdošana netiek ievērota. Tādējādi klients pieļauj, ka tās var tikt pārkāptas arī citās aptiekās. Rezultātā cieš gan klients, kurš nevar saņemt vēlamos medikamentus, gan farmaceits, kurš, ievērojot likumdošanas normas, regulāri nepamatoti saņem pārmetumus par to no klientiem. Aptieku vadība ir vairākkārtīgi informējusi Veselības ministriju par nepieciešamību nodrošināt klientu informētību par likumdošanas prasībām vai arī atcelt vai mainīt konkrētās prasības – līdz šim bez rezultāta.

Cilvēciski saprotam klienta sašutumu šādā situācijā un atvainojamies, ka attiecīgajā brīdī netika prasmīgāk izskaidrota šī likumdošanas prasība, kura veicināja nepatīkamu un saspīlētu atmosfēru. Saprotot, ka nespēj tikt ar šo uzdevumu galā, farmaceite iesaistīja savu kolēģi.

Vēlot labu veselību un cerot uz sapratni,
BENU Aptiekas vadība

Комментарии (4)

Vīram astmas lēkme, tev dzīvībai bīstams asinsspiediens, un abi brauciet ar auto. Un ja abi nomirstiet kustības laikā? Varat nogalināt arī citus navainīgus cilvēkus uz ceļa! Es jūs abus iesūdzētu tiesā par potenciālu dzīvības draudu radīšanu apkārtējiem.

I Ingrida Oresina 14.10.2020

Paldies par JŪSU viedokli. Noteikti nākamreiz nedošos aptiekā, lai nopirktu nepieciešamos medikamentus, bet miršu nost gaidot, kamēr saņemšu nepieciešamo medicīnisko palīdzību vienā no mūsu burvīgajām slimnīcām, gaidot 2 stundu rindā, kur par tevi neviens neliekās ne zinis, un beigās priecīgi samaksājot par "kvalitatīvo" palīdzību, kas iespējams tika sniegta.

Jimmy Darling 14.10.2020

Cik skaisti jūs novirzījāties no komentāra būtības. Kā jūs ar vīru, ar tādām veselības problēmām, varat vadīt auto

I Ingrida Oresina 14.10.2020

Ja jūs būsiet tas ārsts, kurš pieņems mani nākamreiz, kad man būs jānokārto medicīniskā komisija, varēsiet norādīt savu profesionālo viedokli, uzrādot objektīvus pierādījumus tam, ka manam veselības stāvoklim ir pretindikācijas, kuras liedz vadīt automašīnu, protams, jā jūsu objektīvais viedoklis nebūs petrunā Ministru kabineta noteikumiem Nr.940 - "Noteikumi par veselības pārbaudēm transportlīdzekļu vadītājiem un personām, kuras vēlas iegūt transportlīdzekļu vadītāju kvalifikāciju, kā arī par pirmstermiņa veselības pārbaudes izdevumu segšanas kārtību".

Добавить комментарий

Положительное Нейтральное Негативное
Загрузить файлы

Наш интернет-сайт использует файлы куки (cookie) для того, чтобы сделать работу более дружественной и эффективной для пользователей. Чтобы обеспечить выполнение всех функций сайта, нажмите кнопку «Принять файлы». Для более подробной информации ознакомьтесь с нашими правилами обработки файлов cookie и с нашими правилами обработки персональных данных.

Принять файлы