LV RU
www.sudzibas.lv BENU aptieka apkalpošanas nekonsekvence

Benu Aptieka - apkalpošanas nekonsekvence

apkalpošana šajā pandēmijas laikā ir ārpus katras kritikas. aptiekā visu laiku nāk pircēji un veidojas rinda. no trīs kasēm strādā tikai divas, no kurām vienā kasē strādā čamma, jo viena klienta apkalpošanai paiet puse no stundas. pārgāju uz citu kasi un sāku stāvēt rindā no jauna. nonākot pie kases jau biju tuvu ģībonim karstuma dēļ, jo ielas apģērbs un sejas maska, neļauj brīvi elpot. uzrādot acu ārsta izrakstītu ārstēšanās nozīmējumu ar zālēm, pēkšņi sev par izbrīnu, uzzinu, ka acu pilieniem, kurus pirku uz šī paša dokumenta pamata pirms 3 mēnešiem šajā pašā aptiekā, tagad pēkšņi vajag ārsta recepti. ko darīt, ja acu ārsts ir citā pilsētā un uz pierakstu pie citiem ārstiem Liepājā ir jāgaida labākais pus gadu? šī nav pirmā reize, kad Benu aptieku tīkls liek vilties, bet šoreiz, laikam, vadzis bija pilns! aizgāju tukšām rokām tā arī nenopērkot citas nepieciešamās zāles - dusmīga un aizvainota! starp citu, man aizejot, čamma joprojām apkalpoja to pašu klientu...

29.12.2020

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

Ответ от BENU aptieka Support Ответ от представителя 11.01.2021

Cien. kliente,
mums žēl, ka aptiekas apmeklējums Jums sagādājis nepatīkamas emocijas, taču vēlamies vērst uzmanību uz to, ka farmaceita darbu un medikamentu izsniegšanu regulē Farmācijas likums. Ja aptiekas klients uzrāda acu ārsta izrakstītu ārstēšanās nozīmējumu ar zālēm, tad farmaceita pienākums ir pārliecināties, vai tās ir recepšu vai bezrecepšu zāles.
Farmācijas likums nosaka: Recepšu zāles — zāles, kuru farmakoloģiskās īpašības, stiprums, daudzums iepakojumā, lietošanas veids un lietošanas izraisītās iespējamās blakusparādības bez medicīniskās uzraudzības var radīt tiešus vai netiešus draudus pacienta veselībai. Aptiekā pacientu ambulatorajai ārstniecībai zāles izsniedzamas tikai pret recepti.
Ja zāles noteiktas kā recepšu zāles, aptiekā tās drīkst izsniegt tikai pret attiecīgu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā noformētu ārsta vai praktizējoša veterinārārsta recepti.
Ja klients nevar uzrādīt ārsta izrakstītu recepti un zāles nav izrakstītas arī elektroniskajā receptē, tad uz lapiņas uzrakstīts ārsta norādījums par zāļu lietošanu nevar aizstāt recepti. Šādā situācijā farmaceits, izsniedzot zāles bez receptes, neievēro normatīvo aktu prasības un var tikt sodīts.
Tādēļ aicinām ikvienu, saņemot ārsta ieteikumu noteikta medikamenta lietošanai, pārliecināties, vai šīm zālēm nav nepieciešama recepte.
Attiecībā uz šo acu pilienu izsniegšanu uz šī paša dokumenta pamata pirms trim mēnešiem mums ir neieciešama papildu informācija. Ja tiktu norādīts, kad, kurā aptiekā un kādas zāles pirktas, mēs to varētu pārbaudīt un pārliecināties, vai patiešām kāds no farmaceitiem veicis šādas darbības.
Savukārt saistībā ar klienta ilgu apkalpošanu vēlamies uzsvērt, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.288 “Aptieku darbības noteikumi”, kas nosaka farmaceita pienākumu veikšanas kārtību, farmaceita pienākums ir ne vien izsniegt zāles noteiktā kārtībā, bet arī nodrošināt kvalitatīvu farmaceitisko aprūpi. Tas nozīmē, ka farmaceitam jāsniedz klientiem nepieciešamā informācija par zāļu īpašībām, uzglabāšanu, padomi par pareizu un drošu zāļu lietošanu un cita klientam svarīga un interesējoša informācija par medikamentiem un citām aptiekā pieejamām precēm. Turklāt, apkalpojot klientu un saņemot recepti, farmaceitam ir jāpārliecinās par receptes atbilstību normatīvajos aktos par recepšu izrakstīšanu noteiktajām prasībām un tās derīgumu, kā arī jāpārliecinās, ka klientam tiek izsniegtas pareizās zāles. Visas šīs darbības aizņem zināmu laiku, tādēļ aicinām aptiekas apmeklētājus būt saprotošiem pret farmaceitu veikto darbu un noteikumiem, kas farmaceitiem ir jāievēro.
Cerot uz sapratni un vēlot stipru veselību,
Jūsu BENU Aptieka

C

Комментарии (1)

L Laipnais 29.12.2020

Kāds sakars aptiekai ar to, ka tavas zāles ir ievietotes zāļu sarakstē, kurām ir nepieciešama ārsta recepte? Ja tev grūti elpot maskā un ir karsti apģērbā, tad sēdi mājās un pasūti attālināti sev zāles. Ko darīt, ja ilgi jāgaida pieraksts? Sēdēt un gaidīt, esi kāda karaliene, ka tevi pirmo jāapkalpo? Par ātru apkalpošanu, ej strādāt pie kases un tad paskatīsimies, cik ātri apkalposi, bet pagaidi... tev gan jau knapi vidēja izglītība iegūta un aptiekā tevi nepaņems neviens strādāt, jo tur ir nepieciešama augstāka izglītība. Vari sēdēt mājās un aizvainoties un dusmoties uz visu pasauli.

Добавить комментарий

Положительное Нейтральное Негативное
Загрузить файлы

Наш интернет-сайт использует файлы куки (cookie) для того, чтобы сделать работу более дружественной и эффективной для пользователей. Чтобы обеспечить выполнение всех функций сайта, нажмите кнопку «Принять файлы». Для более подробной информации ознакомьтесь с нашими правилами обработки файлов cookie и с нашими правилами обработки персональных данных.

Принять файлы