Rīgas Dzemdību Nams - Konveijers

Labdien,

Atceros to dienu, kad mana daktere man piedāvāja izvērtēt atsauksmes par Rīgas Dzemdību namu un padomāt par citām opcijām. Es ar savu optimismu teicu, ka ir arī pozitīva pieredze un nevar būt tik traki kā tautās skan... Ar visu savu optimismu un pārliecību par to, ka viss būs labi devos uz Rīgas Dzemdību namu. Nožēloju.

Atbraucām uz dzemdību namu plkst. 5 no rīta ar 4 cm atvērumu. Aizveda mani uz dzemdību zāli. Uzņemšanā dāmām nepatika mana vīra bikses - aizsūtīja viņu uz mājām pārģērbties. Nekomentēšu. (šī ir smieklīgā stāsta daļa)

Apmēram ik pēc stundas nāca mani pārbaudīt - atvērums 4 cm bez izmaiņām. Vecmāte palūdza, lai ieeju siltā dušā... Darīts. Atkal pēc stundas pārbaude - 4 cm. Ap plkst. 12 dienā vecmāte, lika manam vīram iziet no palātas un tikmēr teica, ka paskatīsies... Viņa pārdūra ūdeņus, neprasot manu atļauju un nebrīdinot. Tikai noteica - pārplīsa - es pat nepieskāros. Aizgāja. Ienāca mans vīrs un miskastē gulēja speciālais cimds ar "nagu". Vēl pēc stundas atnāca pārbaudīt 4,5 cm.

Atkal prasīja, lai mans vīrs iziet no kabineta, pielika mani pie sistēmas, sakot, ka tur vitamīni un kkas - es tajā brīdī nebiju spējīga iedziļināties. Kad vīrs atgriezās palātā, konstatēja, ka man vēnā laiž stimulāciju! Jau atkal situācija tiek nevajadzīgi steidzināta, lieki piebilst, ka manu atļauju neviens neprasīja un ar mani neviens nekonsultējās. Gaitenī vīrs dzirdēja dakteru sarunu, ka nav vietas - visi dzemdīdu palāti pilni.

Es tur jau ap plskt. 13 guļu pie sistēmas, bet adata vēnā nebija kārtīgi nostiprināta, pie pirmajām kotrakcijām tā izlidoja ārā no vēnas, asinis šļācās - šie atkal, tikai otrā rokā. Sāpes bija anormālas, acīmredzot saņēmu lielu stimulāciju devu - es vairs nespēju neko saprast, atbildēt, vai izlemt. Ārsti konsultējās ar vīru - tika, momentāli, pieņemts lēmums par epidurālo anestēziju. Apmēram 30 minūtes anesteziologs nāca augšā pa trepēm (nezinu, varbūt tik ilgu laiku aizņem sagatavošanās...). Es redzēju, atveramies durvis un vīrieša seju - vīrietis prasīja te nepieciešama anestēzija? Un daktere nokliedzās: "SĀKĀS!"

Tātad, pus stundā (30 minūtēs) no 4,5 cm uz pilnu, 10cm atvērumu!

Sākās dzemdības, bērns iesprūda. Dzirdēju diskusiju divi dakteri nevarēj izlemt vai taisīt ķeizaru vai vakuumu. Man uztaisīja divus dziļus iegriezumus un bērniņu izvilka ar vakuuma palīdzību. Plkst 14 ir dzimis mans pirmais bērniņš! Uzlika man uz krūtīm, viss skaisti. Tajā brīdī, kad daktere paņēma manu brīnumu apskatīt un pārbaudīt redzēju bažas - prasīju, kas par lietu - blakus latīniskajiem vai medicīniskajiem nosaukumiem (neesmu nozares pārzinātājs) beidzot arī izspiedu atbildi - teica, ka hematoma, būšot jātaisa rentgens, jāskatās vai nav traumētas smadzenītes. (Vismaz godīgi pateica un) Mani sašuva aizveda uz palātu...

Pa lielam viss kārtībā, ja neskaita, ka sanitāres lamājās par to, cik mēs lēnu ēdam un cik smirdīga mums palāta (vīri bija puķes atnesuši - mēs bijām divas palātā - viena ar otru konsultējāmies par aromātiem un citām lietām, kas varētu otram būt traucējoši)...

Piebildīšu manas dzemdības bija vasarā - jūlijs - otrajā dienā dzemdību nams bija bez ventilācijas un bijām bez siltā ūdens - atļaušos atgādināt, ka slimnīca bija pilna - aukstais ūdens notecināts ledaini auksts. Es nevarēju tajā ledū savas rokas nomazgāt, nerunājot par savu sašūto dibenu vai bērnu. Manu bērnu no piekaltušajām asinīm bija iespējams nomazgāt tikai TREŠAJĀ dienā.

Pienācis laiks doties mājās - nerunājot, ka pašiem nav vietas un vajag atbrīvot palātas, tad arī dokumenti nav gatavi, lai varētu izrakstīties...
Aizbraucām mājās. Pirmajā dienā atguvos, vakarā lasīju slimnīcas izrakstu - izrādās manam bērnam dzemdībās lauzts atslēgas kauls. Brīnišķīgi. Es saprotu, ka šāda trauma nav retums... Kāds varēja man to vismaz pateikt, lai es saprotu kā rīkoties tālāk, ko darīt, ko nedarīt. Kā pareizi guldīt un kā pacelt, lai es nenodaru vēl lielāku ļaunumu.

Apmēram pēc 2-3 mēnešiem no galviņas hematoma pazuda.
Nākamos 6 mēnešu skraidīju pa ārstiem uz miljons pārbaudēm, jo šādām lietām jātiek uzraudzītām un ja kas nepieciešams jārīkojām pēc iespējas ātrāk, jo ja bērns nedrīkst kustināt rociņu, tad tas kaut kā jānodrošina, jo kad bebis grib sākt rāpot un tad jālabo nepareizi saauguši kauli...
Protams visas speciālistu apskates steidzamības kārtā un samaksa arī atbilstoša. Fizioterapija utt.

Mana meita piedzima Rīgas Dzemdību namā.
Nekad, nekad, NEKAD!

Комментарии (15)

O Oskars 06.03.2020

Nu ta ir kad grib pa velti ;)

B bimbaleo 06.03.2020

Aprakstītā daļa līdz bērna piedzimšanai, īsts horrors. Gandrīz kā filmā aliens, kur Vīverei piedzima svešais :D

D Dzs 07.03.2020

Visvairāk ir žēl to personālu, kuriem jāsaskarās ar šim "veselajām" panikas taisitājām. Ko līdāt miskastē, noklausijāties sarunus u.c. lietas? Ļaujiet ārstiem darīt savu darbu. Ja gribējāt,lai viss norit pēc JŪSU plāna vajadzēja ņemt savu vecmāti, slēgt ligumu. un atrunāt tās lietas.
Kā vispār pēc vairāk kā pusgada, pēc tāda notikuma kā bērna dzimšana, var uzskaitīt tik precīzi tos mīnusus.
Dzemdibu namā ir izteikta attieksme, kā Tu pret viņām, tā viņas pret Tevi. Tāpēc vajadzēja domāt un sākt ar savu attieksmi, vai vēlejies,lai viņi ari piedzemdē Tavā vietā? Vienmēr kāds ir jānovaino, bet priecājies, ka bērniņš ir dzīvs un vesels. Ne velti. Tev viņu iedevu, tiešī šādu. Un sāc strādāt pie sava negatīvisma, saskot vairāk pozitivās lietas.

E Elizabete2019 23.04.2020

Ja gribējāt,lai viss norit pēc JŪSU plāna vajadzēja ņemt savu vecmāti, slēgt ligumu. un atrunāt tās lietas. - man nevajag visu pēc mana prāta. Es tikai gribu, lai mani brīdina un godīgi pasaka ko ar mani dara. Ja ārsti domā, ka vajag stimulēt - daram, bet paskaidrojiet, ka viss neiet tik raiti kā gribētos, tāpēc veiksim stimulāciju. Viens teikums no personāla.
Kā vispār pēc vairāk kā pusgada, pēc tāda notikuma kā bērna dzimšana, var uzskaitīt tik precīzi tos mīnusus.
Nu ir sievietes, kas nespēj atcerēties savas dzemdības un ir sievietes, kas nespēj aizmirst savas dzemdības...

...kā Tu pret viņām, tā viņas pret Tevi... - devos uz turieni ar ļoti pozitīvu attieksmi. Pārlaimīga. Lepna par to, ka varu dzemdēt RĪGAS DZEMDĪBU NAMĀ!

A Aly99 28.04.2020

Izlasīju tavu stāstu un man tik žēl..pašai ar nepārāk pozitīva pieredze, man arī pus h laikā no 5cm uz 10 atvērās..sāpes bij nežēlīgas ārdījos uz tās gultas,vecmāte nenàca pie manīm,kāmēr trīs reizes vīrs sauca. Viss notika tik haotiski,mazo arī uzlika tēvam,nevis man virsū. Vēlāk uzbraucieni no personāla,ka esmu princese un vēl sīki nepatīkami momenti ko atceros.

Joe Rogans👽 07.03.2020

Darbs paveikts, ko nu vairāk var vēlēties. Apšaubīt mediķus, kas mācījušies vismaz 6 gadus arī stulbi. Nākošo varbūt vācu privātklinikā, lai var salīdzināt

A anonimous10 07.03.2020

Tāpēc es jau 100500 reizi teicu un pateikšu vēl reiz NEKAD MUŽĀ NEIESU TUR DZEMDET vispār Latvija dzemdēt...jūsu bērni jums paldies nepateiks.

❤️❤️❤️ 07.03.2020

Es arī tur dzemdēju savu pirmo bērniņu. Uztvēru visu ar humoru un viss bija Super 🤩 Vecmāte bija neizsakāmi jauka. Visi ārsti vnm labrāt izpalīdzēja ja bija kādas nebūšanas ar mazuli vai jautājumi. Lielāko prieku deva apziņa ka drīz satikšu savu mazo puisīti. Pozitīvai domāšanai ir liels spēks 😃🤗👶😊😊
Ja būtu atkal jādzemdē, tad dzemdētu tikai Dzemdību Namā.

Z Zandiigaa 07.03.2020

Man ir bijušas trīs dzemdības, pēdējās no tām bija 12.2019. Viss ir bijis ļoti jauki. Protams, dzemdību laikā vecmātes ir bijušas stingrākas, bet dažreiz vajag māti sapurināt,lai sāk klausīt vecmāti un darīt kā viņa liek. Mani viss apmierina. Vajag atcerēties, ka viņiem tā ir ikdiena. Bet mums katrai tā ir pirmā vai ceturtā reizē... Tas noticis ne tik bieži. Priecājaties, ka Jūsu bērniņš ir dzīvs... Mīliet viņu un priecājaties par dzīvi.

Joe Rogans👽 08.03.2020

Lai Dievs tevi svēti un eņģeļi tevi sargā

Z Zane Spūle 08.03.2020

Nu nēzinu. Priecāties ka dzīvs vajag, bet nu daļa ārstu tur nedomā lai šis notikums būtu jaunajai ģimenei priecīgs. Bet tas jau gadiem tā ir un laikam nemainīsies.

Z Zane Spūle 08.03.2020

Tur jau vismaz 12 gadus tā dara, man bija ļoti līdzīgi, tikai drusku vieglāk.

Z Zane Spūle 08.03.2020

Tas nav konveijers, tā ir vardarbība pret grūtnieci un bērnu dzimšanas laikā.

A Aleks ////////// 09.03.2020

Sievai, diemžēl, bija līdzīga situācija. Paldies Dievam tik ka bez vakuma... Rakstījam sūdzību veselības inspekcijai...

E Elizabete2019 23.04.2020

Kādi rezultāti?

Добавить комментарий

Положительное Нейтральное Негативное
Загрузить файлы

Наш интернет-сайт использует файлы куки (cookie) для того, чтобы сделать работу более дружественной и эффективной для пользователей. Чтобы обеспечить выполнение всех функций сайта, нажмите кнопку «Принять условия». Для более подробной информации ознакомьтесь с нашими правилами обработки файлов cookie и с нашими правилами обработки персональных данных.

Принять файлы