LV RU

Latvijas Monētu nams - nauda vējā

2010 g.novembrī internetbankā samaksāju par piemiņas monētu"Baltijas ceļš"...neko nesūta, ...tagad jau 2011g.11 maijs...skumīgi...-īsts leišu kantoris.

A

Ещё Latvijas Monētu nams жалобы

Комментарии (4)

. ... 11.05.2011

Tur neko nevar sūtīt!!!
Es kā juridiska persona pasūtīju pirmo monētu/medaļu 18.11.1918. ienas biznesa abonementiem bija atlaide, tip pa 10 ls. Reāli viņa atnāca pēc 3 mēnešiem un nevis pa 10 ls, bet gan pa nepilniem 24 ls!!! Nu labi, piekāsa, piekāsa, samaksāju un izņēmu. Bet pēc nedēļas atsūtīja vēl vienu tādu pašu, bet nu jau pa 10 ls! Loģiski, ka atteicos, jo naf*** man 2 vienādas jubilejas monētas!
Tagad viņi regulāri zvana un piedāvā jaunas monētas, bet kad es atsakos, tad bez maz vai apvainojas!
Tā jau prece ir skaista un laba, bet tā smadzeņu čakarēšana, vai man to vajag...? Nē.

S Solveiga Luse 14.12.2018

Nevar gan neko sutit!Es pasutiju to monetu jau kadus 4 menesus atpakal,bet vel nav atsutita,kaut gan samaksaju par monetu un kapsulu interneta!Un vel joprojam gaidu,bet laikam velti?

F Forši 29.07.2011

Rīgas domes Administratīvā komisija par "likumā paredzētajā kārtībā neapstiprinātas atribūtikas ar valsts ģerboni lietošanu" lietuviešu uzņēmumam SIA "Latvijas monētu nams" otrdien nolēma piemērot maksimālo sodu - 20 latu.

Par Latvijas valsts simbolikas interpretāciju Valsts Heraldikas komisija marta vidū saņēmusi sūdzības no trim SIA "Latvijas monētu nama" klientiem. Pretenzijas izraisījusi medaļa "Par Latvijas neatkarību 18.11.1918.", kas tika izdota pērn 19.maijā kā pirmā no medaļu kolekcijas "Latvijas vēsturiskie notikumi" un tika dēvēta par simbolisku Latvijas vēstures piemiņas zīmi.

Valsts heraldikas komisija konstatējusi, ka lietuviešiem piederošais uzņēmums SIA "Latvijas monētu nams" bez saskaņošanas izmantojis Latvijas Republikas valsts simboliku, turklāt darījis to neprecīzi, neievērojot likumā noteiktās valsts karoga proporcijas un krāsas.

Heraldikas komisijas priekšēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija atzina: "Šis ir sarežģīts, bezprecedenta gadījums, ka šāda situācija notikusi. Šis ir pirmais gadījums, kad kāda monēta izdota tik plašā tirāžā, nesaskaņojot ģerboņa un karoga izmantošanu ar Heraldikas komisiju. Karogs uz monētām neatbilst ne proporcijām, ne krāsu kodam, kas ierakstīts gan likumā, gan Ministru kabineta noteikumos. Ģerboni ir aizliegts izmantot bez saskaņošanas Heraldikas komisijā."

Pēc Heraldikas komisijas aicinājuma jautājums izskatīts Rīgas domes Administratīvajā komisijā, kas vakar nolēma, ka par šo pārkāpumu piemērojamais augstākais likumā pieļautais sods - 20 latu.

"Tā 20 latu sankcija ir saglabājusies vēl no1999.gada, kad tiem 20 latiem bija pavisam cita vērtība nekā tagad. Tagad šī sankcija izskatās diezgan smieklīga - amplitūda būtu jāliek lielāka. Karogs un ģerbonis Latvijas valstij tomēr ir svēta lieta un, ja to neievēro, tas ir liels un sabiedriski nozīmīgs pārkāpums, " uzskata Administratīvās komisijas vadītājas vietnieks Ilmārs Vecvanags.

Lietuvas SIA "Latvijas monētu nams" izlaidis vairāk nekā 2500 šādas medaļas, daļa no tām pārdota ārzemēs. Uz tās bez Valsts heraldikas komisijas atļaujas izmantots Latvijas ģerbonis, bet valsts karogs attēlots likumam neatbilstošās proporcijās un krāsās - karmīnsarkanās krāsas vietā izmantota parasta sarkanā krāsa, bet baltās svītras vietā pa vidu atstāts metālisks sudrabs.

Administratīvā komisija vakar nolēmusi piemērot maksimālo sodu "par likumā paredzētajā kārtībā neapstiprinātas atribūtikas ar valsts ģerboni lietošanu", taču izbeidza izskatīt pārkāpumu "par klajas necieņas izrādīšanu Latvijas valsts ģerbonim".

Uzņēmuma juriste Maija Kalniņa sacīja, ka Administratīvās komisijas lēmums oficiāli rakstiskā veidā vēl nav saņemts, tāpēc vēl nav zināms, vai "Latvijas monētu nams" to pārsūdzēs

Minētā monēta ir pirmā no 24 medaļu sērijas, kuras lietuviešu uzņēmums plānojis izlaist ar regularitāti vienreiz mēnesī. Pirmā ir veltīta Latvijas neatkarības dienai 1918.gada 18.novembrim. Medaļā ir attēloti divi šautenēm bruņoti karavīri - viens no viņiem stāv, bet otrs - notupies uz viena ceļa, simbolizējot Latvijas patriotu cīņu par Tēvzemes brīvību un neatkarību.

Latvijas ģerbonis izmantots arī uz medaļu kolekcijas otrās monētas - "Baltijas ceļš". Uz tās attēlotas trīs rokās sadevušās tautumeitas, bet zem katras no tām - pārstāvētās pilsētas uzraksts: Rīga, Viļņa un Tallina.

Pēdējo kolekcijas medaļu plānots izdot 2012.gada aprīlī. Medaļas veltītas tādiem notikumiem kā Bībeles iztulkošana latviešu valodā, Rīgas dibināšana, Pirmie vispārējie latviešu Dziedāšanas svētki, Latvijas Universitātes dibināšana, Latvijas uzņemšana Eiropas Savienībā, masu deportācijas 1949.gada 25.martā, nacionālās kustības pret Padomju Savienību aizsākumi u.c.

A Anulēts 04.08.2020

Pasūtīju tautu meitas monētu maijā. Ir augusts. Atnāca rēķins, bet monētas nav. Rēķinā pamanīju, ka ir minēta saņemšana, par ko nav veikta apmaksa. Sazinājos ar viņiem. Anulēja rēķinu, bet jau bija piestādijuši soda procentus, bet tā arī monēta neatnāca. Ļoti jābūt vērīgiem, ko apmaksājat.

Добавить комментарий

Положительное Нейтральное Негативное
Загрузить файлы

Наш интернет-сайт использует файлы куки (cookie) для того, чтобы сделать работу более дружественной и эффективной для пользователей. Чтобы обеспечить выполнение всех функций сайта, нажмите кнопку «Принять файлы». Для более подробной информации ознакомьтесь с нашими правилами обработки файлов cookie и с нашими правилами обработки персональных данных.

Принять файлы