LV RU
www.sudzibas.lv Komforts EVA-SAT Melo par cenām un atlaidēm

РешеноKomforts EVA-SAT - Melo par cenām un atlaidēm

Esam pamanījuši ka precēm tiek mainītas pamatcenas un līdz ar to arī atlaides, turklāt tas notiek tā ka it kā būtu nozīmīga atlaide, lai gan patiesībā, lai atlaide izskatītos pievilcīgāka tiek mainīta arī pamatcena. Piemēram pievienoju attēlu, kur redzama viena un tā pati prece ar vienu un to pašu svītrukodu un aprakstu, bet Cena 2019 gadā bija lētāka, nekā 2020 gadā, resp. Uzskatāmībai konkrētajam spogulim 2019. Gada jūlijā pamatcena bija 329 un atlaide 229, savukārt jau 2020. Gadā pamatcena palikusi dārgāka 342 un attiecīgi atlaide 249. Nav nekas pret to ka prece palikusi dārgāka ar atlaidi, bet kāpēc jāmelo ka arī pamatcena ir mainījusies, ja patiesībā tā jau bija zemāka pirms tam.

Жалоба успешно разрешена Rabarber 28.09.2020

Autors vēlas šo postu atzīmēt kā atrisinātu un slēgt, ņemot vērā neizpratni par konkrēto aprakstīto situāciju, kuras būtība bija:
1) tā ir konkrēta prece (ne preču grupa, vai vairākas vienības, bet gan konkrēta vienība)
2) tā ir kombinācija pamatcena un atlaides gala cena. Rezultātā ar šādu piegājienu var pielāgot atlaides %.

Ja uz šo skatās pārāk vispārīgi (kā var lasīt komentāros), tad tam pilnībā nav nozīmes. Jo gala cenu pārdevējs var mainīt kā vēlas, paliek tikai maldīga informācija par pamatcenu konkrētam produktam. Bet ņemot vērā ka patērētājam šī nianse maz interesē un interesē cik tad galā ir cena, un atlaides % ir tikai papildus mārketings, tad konkrēto sūdzību varam apskatīt kā informatīvu, un nekādā citādā veidā neko sliktu nepasakošu par konkrēto tirdzniecības vietu.

R

Комментарии (16)

M Mego izmeklētājs 20.09.2020

Tas pats spogulis vai tāds pats spogulis.?

R Rabarber 20.09.2020

Tas pats

R Rabarber 20.09.2020

Mego izmeklētājs, te protams sanāk problēma, jo izlikts ekspozīcijā ir kaut kas viens, bet pārdod jau visdrīzāk jaunus/citus, tad nu sanāk, ka tam pašam ekspozīcijas objektam maina cenu, bet cena jau mainas visai kategorijai, varbūt ja tam pieiet šādi, tad šis posts jādzēš un nav ko te iebilst. Tomēr zinu ka ja gribas preci tagad un tulīt, negaidot piegādi, tad var saņemt ekspozīcijas priekšmetu, no šī viedokļa tad nav korekti, jo mainas konkrētais.

Interesanti, ja šim cilvēciņam pačukstētu, ka kopš 2019. gada vairums preču ir kļuvušas dārgākas, viņš galīgi sajuktu prātā, jeb atgrieztos realitātē?

R Rabarber 20.09.2020

Preces var kļūt dārgākas, tas ir ok un tā visu laiku notiek, bet pamatcena tam pašam jau nevar kļūt dārgāka, var atlaidi mainīt cik uziet uz augšu un uz leju, bet nevajag mānīties ar pamatcenu, jo tai nevajadzētu mainīties. Vai arī neliek atlaidi, tad vnk cena cita un viss, runa ir tieši par šo kombinācijas piegājienu, kas ir maldinošs.

Džozefīne 20.09.2020

Ja prece kļūst dārgāka, tad tieši pamatcena arī mainās un no tās tad mainās arī atlaide. Kas tieši nav saprotams?

R Rabarber 20.09.2020

Tā pati prece kurai ir viena cena nevar palikt dārgāka, var palikt dārgāka gala cena, var palikt lētāka prece, ir atlaides kuras var lēkāt kā vien tīk, bet tā pati konkrētā prece nevar palikt dārgāka vienkārši no tā ka viņa stāv, viņai var iedot lielāku vai mazāku atlaidi, bet pamatcena nebūtu jāmaina, tas arī ir tas maldinošais kas te novērots. Nezinu kā vēl saprotamāk pateikt ja nav skaidrs, tas kam te bija jānotiek, bija jābūt tai pašai pamatcenai un atlaidi varēja mainīt uz vajadzīgo 249, bet nevajag mainīt pamatcenu uz dārgāku, ja reāli viņa jau bija lētāka. Labi, tas laikam vnk maldinošs mārketings, jo mainot pamatcenu tiek pasniegta it kā lielāka atlaide, lai gan patiesībā atlaide ir kļuvusi mazāka.

T Taisnīgums99 20.09.2020

Varbuut par degvielas cenaam ari vajag sudzibu? Redzeju, ka pamatcena bija zemaka bez atlaides un tad peksni pamatcena lielaka un atlaide 5.5 vai 7 centi atlaide. Kraapnieki!

Bet vispar Jums rabarber vajadzetu kartigu sodu par veikala apmeloshanu.

R Rabarber 20.09.2020

Man liekas ka neesat uztvēris pareizi, benzīns un priekšmets galīgi nav tas pats, ir konkrēts priekšmets kuram cena mainas atbilstoši nepieciešamībai. Ja es kļūdos, tad protams sūdzību atsaucu.

R Rabarber 20.09.2020

Taisnīgums99 Jūsu piemērs ir pagalam neveiksmīgs, jo salīdzinat ar akcizētu preci uz kuru attiecas pavisam citi cenošanas noteikumi!
akcīzes preces — alkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi, naftas produkti, bezalkoholiskie dzērieni, kafija, dabasgāze un elektroniskajās cigaretēs izmantojamais šķidrums;

Pēc Jūsu analoģijas nevarētu sūdzēties par to ka uz cigarešu akcīzes markas rakstīts 2.20 EUR un to pārdod par 3.60 EUR, jo cenas taču aug un tas taču loģiski ka lieku tādu cenu kādu gribu, lai gan tamdēļ arī ir attiecīgā akcīzes marka un cena nevar vienkārši tāpat augt KONKRĒTAM produktam.

Tā kā lūdzu pamatojiet, kur tieši ir veikala apmelošana, ja ir konkrēts uzskatāms piemērs?
Kā jau minēju tiklīdz situācija noskaidrosies tā arī sūdzība tiks dzēsta, nekādas maldināšanas un apmelošanas - veikals kopumā ir ļoti labs - varbūt šis tiks traktēts kā vienkārši kļūda pie pārlīmēšanas.

T Taisnīgums99 20.09.2020

Piemers bija tik spilgts, lai pat taadi kaa Jus to speetu saprast!
Ja ar vienu reiz jums nepietika, tad iepirkuma cenas preceem var mainiities gan buutiski, gan nebuutiski un ik "pa dienaam". Taapat ir dazhaadi piegaadaataji, dazaadaas valstiis. Arii piegades terminji un izmaksas.
Tapat preces cenu ietekmee tas cik ilgi taa atrodas plauktaa.

Protams tirgotaji ari var maaniities, bet ir jasaprot, ka cenas ari var mainiities.

R Rabarber 22.09.2020

Izlasi vēlreiz komentārus un iedziļinies būtībā, nekur neviens nav teicis, ka cenas nevar mainīties, ja pasūti preci no viena piegādātāja un pasūti no cita, tās ir divas dažādas preces, var būt divas dažādas iepirkumu un pat realizācijas cenas. Ja iepērc divas preces pat no tā paša piegādātāja pēc laika var būt tas pats, bet ja esi nopircis VIENU preci un tev tā stāv veikalā, viņai cena nevar mainīties!

R Rabarber 21.09.2020

Tai pašai precei var mainīties? Nejau tādai, bet tai pašai?

T Taisnīgums99 21.09.2020

Haha, protams ka "tai pashai" precei var mainiities cena.

Iedomajies, ka DUS noperk 20 tonnas degvielas un ir paari palikusi 1 tonna, tad nopeerk veel 19 tonnas.

Un kaa Jums skiet vienaadai precei bus divas dazaadas cenas? Viena cena bus tai "vecajai" 1 tonnai un tad cita cena bus taam 19 tonnaam?
NEEE, protams, ka cena buus viena.

Ari tai precei, kas bija plauktaa ir tada cena kaa taam kas ir noliktavaa, jo kods tachu visaam ir viens!

Logjika, jums pietrukst.

R Rabarber 21.09.2020

Taisnīgums99, lai tad ir skaidrība par Jūsu nostāju, tai pašai konkrētai var mainīties pamatcena (nejau gala, jo tā var), nejau tādai pašai no regulāri pasūtāmām (dažādi piegādātāji, dažādi apstākļi, etc.), bet tieši tai pašai, Jūsu prāt var katru dienu mainīt PAMATcenu?

Ja teiksiet jā, tad neredzu vispār jēgu likt pamatcenu, jo viņu var piekoriģēt atbilstoši nepieciešamajai atlaidei, piemēram paziņojam mums veikalā 30% atlaide, paceļam visam (jau sen iepirktajam) pamatcenu un atgriežam gala cenu atpakaļ par 30% tādejādi vienmēr ir tik cik vajag atlaide, vajag 50% ok mainam pamatcenu un ir 50% atlaide, Jūsuprāt tas ir korekti un nav maldinoši, ka esošai precei maina pamatcenu?

R Rabarber 10.10.2020

Vēlreiz saku tai pašai precei, piepirkt preci jau ir cita prece, tai pašai precei nevar būt cita, degviela nav korekts salīdzinājums, jo tā ir akcīzes prece, tāpat kā cigaretes, ja viņai ir akcīzes marka pa 3.20 un tad piepērk jaunas kurām akcīze ir cita un ir jau cena 3.9, Jūs nevarat pārdot preci kurai ir 3.20, pa 3.90! Jūs nepārzinat preču grupas salīdzinājums ir nekorekts, loģika neatbilstoša.

Добавить комментарий

Положительное Нейтральное Негативное
Загрузить файлы

Наш интернет-сайт использует файлы куки (cookie) для того, чтобы сделать работу более дружественной и эффективной для пользователей. Чтобы обеспечить выполнение всех функций сайта, нажмите кнопку «Принять файлы». Для более подробной информации ознакомьтесь с нашими правилами обработки файлов cookie и с нашими правилами обработки персональных данных.

Принять файлы