Booking - Krāpšana

Šokējoši-kā tevi krāpj pasaules lielākā rezervēšanas sistēma
1902. Gadā kompānija de beers kontrolēja 90% no pasaules dimantu raktuvēm, līdzīgi ir ar kompāniju boking com, kura kontrolē pasaules lielāko īstermiņa iznomāšanas tirgus daļu. Arī latvijā darbojas uzņēmums boking com, bet pēc vadītāju maiņas.. Booking com sākušās lielas pārmaiņas, diemžēl ne ierindas jaunajam uzņēmējam par labu. Booking com ir izveidojis tādu kā savu karalisti/karteli latvijā, kur vien viņi nosaka, vai tev būs smelties boking com dāsnās ārzemju rezervācijas vai nebūs, tikai viņi izlemj, vai tiksi pieslēgts monopol rezervāciju sistēmām vai netiksi pieslēgts, tādējādi radot risku vietējai uzņēmējdarbībai un naudas aizplūšanai uz ārzemju kontiem. Kā rezultātā latvijas viesnīcu un naktsmītņu portfelis aizvien vairāk un vairāk nonāk ārzemju oligarhu rokās. Šādi boking com ne tikai kropļo tirgus ekonomiku, bet vietējam patērētājam spiež pirkt produktu par nesamērīgi augstām cenām, tāpēc strauji gūst popularitāti tādi uzņēmumi kā hostelworld com un airbnb, kur ir iespēja iegādāties to pašu produktu daudz lētāk un daudz ērtāk, kā arī apkalpošanas kvalitāte pēc veiktajām aptaujām ir daudz augstāka. Uzņēmumi, ar ko sadarbojas hostelworld com un airbnb, tiek vairāk kontrolēti un netiek izmantoti algoritmi un dažādi mārketinga triki, lai patērētājs iekristu boking com lamatās. Kā vienu no savām negodīgajām akcijām boking com reklamē iespēju rezervēt numuriņu bez komisijas maksas, lai gan patiesībā komisijas maksa 15% apmērā (kas ir augstāka par nodokļiem latvijas naktsmītnēm) tiek pieprasīta no naktsmītnes īpašnieka. Vai tiešām 15% ir adekvāta cena par parādīšanos portālā vai vēlme uzkundzēties uz vienkāršo ļaužu rēķina, kā dara sektās, vai vēl trakāk, jo sektās ir jāatdod tikai 10. Tiesa. Par boking prettiesiskajām darbībām ir iesniegti vairāki iesniegumi konkurences padomē, vaina ir acīmredzama un cerams drīzumā sekos bargs sods, kā bankām, jo pietiekami ilgi bokings ir veicinājis negodīgu konkurenci latvijā. Nobeigumā varu piebilst tikai to, ka vēsturē visi lielie monopoli tāpat kā de beers dimantu industrija agri vai vēlu izput, jautājums tikai kad un cik paši pie tā būs vainīgi ar jauno boking vadību priekšgalā..
Ilmārs karpovičš

I

Комментарии (7)

Z zilais valis 10.07.2017

Kā klients izmantoju tikai un vienīgi booking.com, airbnb neciešu kā šķiru.

K Kieran Barr 10.07.2017

Kā klients tu esi gana labs arī vietnē ''zilais''. Tizlais vali!

C critical thinker 10.07.2017

tad booking vai boking? :P

TasEsLV 11.07.2017

Kapēc tevi uztrauc šī uzņēmuma nākotne un 90% no šīs sūdzības bija ,ka viņi izmanto nepareizu biznesa modeli. neizmanto. Ja esi klients ir 100 citi veidi kā atrast naktsmītni, ja esi persona kas piedāvā izīrēt - meklē citu mārketinga metodi.

A Anky 11.07.2017

Pilnīgi piekrītu,ka booking.com ir krāpnieki.Arī man ir negatīva pieredze.Booking.com piedāvā ''
BEZMAKSAS atcelšana - maksājiet naktsmītnē'',bet kad ar viņu starpniecību rezervē viesnīcu,izrādās,ka ir priekšapmaksa pilnā apmērā un atcelt bez maksas arī nevar.Nesaprotu,kā tā var,esmu šokēta par šādu rīcību un nesaprotu,ko tagad darīt.

D dandeliona 20.11.2018

Kādas muļķibas! Rezervēju visu caur booking.com nu jau kādus 8 gadus, pastāvīgi, un skaidrs, ka ir JĀSKATĀS, ko tu rezervē, jo bieži lētākais variants ir- neatgriežams. Ja nepārliecinies 10x, var visādi gadīties...

D dandeliona 20.11.2018

Tādi kā airbnb. Latvija (par ārzemēm nezinu) nemaksā nodokļus vispār un neviens viņus nekontrolē- tās viesnīcas jeb tos dzīvokļus, ko viņi izīrē. Kā arī tos darbiniekus, kas dzīvokļus apkalpo. Pilnīga "tumša bilde", kas tur notiek...- izrādās, ka ir dzīvoklis, izrādās, ka to izīrē pastāvīgi, izrādās, ka tur tiek uzkopts un tier sagaidīti viesi utt, taču ne darbinieki ne pati darbība neparādās NEKUR! Izņemot kādos portālos, kur piedāvā izīrēt..
Izmantoju tikai Booking.com un pašu viesnīcu (īstu!) mājaslapas.
Nekādus kaktu kantorus, lai cik lēti tur nebūtu.
Jo tas lētums jau rodas no tā, ka nemaksā neko oficiāli!

Добавить комментарий

Положительное Нейтральное Негативное
Загрузить файлы

Наш интернет-сайт использует файлы куки (cookie) для того, чтобы сделать работу более дружественной и эффективной для пользователей. Чтобы обеспечить выполнение всех функций сайта, нажмите кнопку «Принять условия». Для более подробной информации ознакомьтесь с нашими правилами обработки файлов cookie и с нашими правилами обработки персональных данных.

Принять файлы