Supernetto - attieksme
Pretīgi, vienkārši pretīgi, ja apsardzes darbinieks pārkāpj savas pilnvaras! Iespējas nolikt somu nav, bet ejot ārā tev visu priekšā liek izvilkt somas saturu. Ja nav pierādījumu (video), ka cilvēks kautko nozadzis- nedrīkst viņu apkaunot visu priekšā! Šādu kaunu un necieņas pilnu attieksmi 10.02.2012. piedzīvoja mana mamma, pensionāre, kas mūžā nav zagusi, lai arī viņai būtu daži santīmi makā, godīgi nodzīvojusi savu darba mūžu, kad tāds smerdelis bez pieklājības uzbrūk vecai sieviņai, pēc kā viņa visu vakaru nevarēja atgūties, labi, ka blakus aptiekā iedeva sirds zāles, lai varētu tikst līdz mājām.
Kauns Grifam. Vārds, iespējams, bija Jānis.
Комментарии (7)
Labi tas nav no apsarga puses, bet;
- uz pieres nevienam nav rakstīts, godīgs vai ne.
- ņemot vērā šodienas situāciju attiecībā uz ekonomikas un labklājības graušanu, kas ir valdības primārais un vienīgais mērķis, ari godīgie ir spiesti rīkoties attiecīgi, lai izdzīvotu.
Ir arī tādas tantiņas kas nevainīgām teļa acīm un lielu mēteli ienāk veikalā bet iet ārā smagas un salīkušas zem nozagto mantu nastas, kas ir sabāztas mēteļa iekškabatās.
Jebkurā gadijumā situācija nav viennozīmīga.
Savukārt Latvijas VISOS lielveikalos nav un nebūs atrisināta pircēju mantu uzglabāšanas problēma. Ja ir kādi skapīši ar atslēgām vai plaukti, tad blakus tiem greznojas uzraksts: "Veikala administrācija nenes nekādu atbildību par pircēju mantu/somu uzglabāšanu".
Ja somā ir svarīgasa mantas, kuras pat skapīšiem nevar uzticēt, es parasti eju iekšā ar tām. Ja redzu apsargu, pieeju un pabrīdinu par esošo situāciju. Parasti ir saprotoši. Ta kā nestaigāju pārāk bieži sādā veidā, neesmu saskāries ar negāciju no apsargu puses.
Sandis.
LR likumdošana par apsardzes darbību nekur nav teikts reglaments, ka apsargs nedrīkstēja pārbaudīt somu visu priekšā! Jo SuperNetto ir privātīpašums, ja Jūsu māte atteiktos un neikratītu saturu, apsargam būtu tiesības pielietot speclīdzekļus, kas nepārkāpj reglamentu un aizturēt Jūsu māti un izsaukt policiju, lai tā pārbauda Jūsu māti! Tā kā viss tika darīts pareizi un likumīgi. Kā arī ES konvencija nosaka ka videoieraksts nav pierādījums. Ja papsargam ir aizdomas vai kāds pasaka viņam ir jāpārbauda. Viņš drīkst pārbaudīt jebkuru personu, kas ienāk veikalā un iznāk no tā!
Tās, kas zog, nav vecas salīkušas tantiņas, bet gan labi situētas dāmas kažokos, un nevis Super neto, bet dārgos veikalos. Ja kas. Tas ir viens.
Bet otrs ir tas, ka ne katram padzīvojušam cilvēkam ir "pa zobam" šāda publiska pataisīšana par zagli, ja viņam pat domās nekad nekas tāds nav bijis. Tā ir tāda varas izrādīšana- staigāt nopakaļ pilnīgi nevainīgam cilvēkam, piekasīties un rupji "uzbraukt". Protams, tur strādā arī normāli jauni džeki un droši vien piestaigā arī zagļi. Es runāju par absolūti konkrētu gadījumu, kad cilvēku noveda tik tālu, ka normāli būtu bijis izsaukt ātro palīdzību. Un tik daudz, cik atvainoties.
Biju strādājis apsardzē un pats pārliecinājos ka var zagt gan 4 gadīgs bērns, gan labi ģērbies ar 7 sērijas BMW atbraucis vīrietis, gan vecmāte kurai sen jau virs 80!
Apsargs drīkst prasīt parādīt somas/maisa saturu, savukārt, jūs drīkstat prasīt, lai tas notiek veikala palīgtelpās, pārdevējas klātbūtnē. Ja jūs atsakaties rādīt somas saturu, tad apsargam ir tiesības jūs aizturēt līdz ierodas policija. Un, jā, kopš iestājušies krīzes laiki, zog arī pilnīgi normāli cilvēki (mazi, lieli, veci, "biezi, " nabadzīgi), ne tikai narkomāni. Pašai ir bijis, ka veca omīte sagrūdusi somā ziepes(daudz). Tagad zagļiem ir paņēmiens arī labais, ka ienāk pārī riktīgs narkomāns un normāla paskata cilvēks. Kamēr visa personāla acis seko narkomāna gaitām, tikmēr normālais stūķē iekšā somā visu dārgo preci. Tāpēc nevajag apvainoties uz cilvēkiem, kuri dara savu darbu. Tie, kas kādreiz ir kādam prasījuši parādīt mantas, noteikti zina to pretīgo sajūtu, ka cilvēks izrādās nevainīgs, bet to nevar zināt, jo cilvēks, kas vienkārši pieplok pie plaukta, lai aplūkotu preci, no attāluma un no mugurpuses daudz neatšķiras no zagļa, kurš tādā pat veidā pieplacis pie plaukta stūķē aiz jakas.
Bet tas pats veikals ir tāds sviests - īsta sūdu bedre. Kas tur ir lētāk? Visas normālas un kvalitatīvas preces maksā tikpat cik Rimi, izvēles nekādas!
12.pants. Apsardzes darbinieka tiesības un pienākumi
(1) Apsardzes darbiniekam, veicot apsardzes darbību, ir pienākums:
1) nēsāt līdzi apsardzes sertifikātu un nodarbinātā apliecību un pēc pieprasījuma uzrādīt to kontrolējošo valsts institūciju pārstāvjiem;
2) šajā likumā noteiktajos gadījumos ierobežojot personu tiesības un brīvības, pēc personas pieprasījuma nosaukt savu uzvārdu un apsardzes komersanta nosaukumu, uzrādīt nodarbinātā apliecību, kā arī sniegt paskaidrojumu, pamatojot katru konkrēto ierobežojumu;
3) nekavējoties sniegt informāciju Valsts policijai par gatavotu vai izdarītu noziedzīgu nodarījumu;
4) aizturēt personu, par kuru pastāv aizdomas, ka tā apsargājamā objektā ir izdarījusi noziedzīgu nodarījumu vai administratīvo pārkāpumu, un nekavējoties par to informēt Valsts policiju, fiksēt lieciniekus, apsargāt notikuma vietu un nodrošināt tās neaizskaramību;
5) neizpaust trešajām personām informāciju par apsargājamā objekta apsardzes tehniskajām sistēmām, apsardzes organizāciju un citu informāciju, kas kļuvusi pieejama, veicot apsardzes darbinieka pienākumus.
(2) Apsardzes darbiniekam, veicot apsardzes darbību, ir tiesības:
1) prasīt, lai persona izbeidz prettiesisko darbību un ievēro apsargājamā objektā noteikto kārtību, vai atkarībā no tās veiktajām darbībām lūgt attiecīgo personu atstāt apsargājamo objektu, kā arī izraidīt šo personu no apsargājamā objekta, ja tā nepakļaujas lūgumam un turpina pārkāpt apsargājamā objektā noteikto kārtību un šādu izraidījumu paredz apsargājamā objekta apsardzes noteikumi;
2) apsargājamā objektā pārbaudīt caurlaidi vai dokumentu, kas apliecina tā turētāja identitāti, ja tas ir nepieciešams, lai tiktu ievēroti apsardzes noteikumi, kuru izpildi uzdots kontrolēt apsardzes darbiniekiem;
3) lūgt, lai persona labprātīgi uzrāda personīgās mantas, transportlīdzekli vai kravu un tās atbilstību apstiprinošus dokumentus, ja šādas darbības ir paredzētas apsargājamā objekta apsardzes noteikumos. Ja persona nav sasniegusi 14 gadu vecumu, tās personīgās mantas drīkst pārbaudīt tikai šīs personas vecāku vai likumisko pārstāvju klātbūtnē ar viņu atļauju. Ja nav klāt minētās personas vecāku vai likumisko pārstāvju, apsardzes darbinieks izsauc Valsts policiju.
(28.10.2010. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 01.01.2011.)