Rīgas Bāriņtiesa - Bērnu aizbildnību
Rīgas bāriņtiesa nenodarbojas tikai ar bāreņu adopciju.
Rīgas bāriņtiesa, ar savu Dikensa romāna cienīgo nosaukumu, nodarbojas arī ar bērniem, kuru vecāki ir šķīrušies un nespēj rast vienošanos par aizbildniecības tiesībām.
Otrajā gadījumā šī iestāde tā vietā, lai veiktu nepilngadīgo tiesas funkcijas, darbojas kā māšu asociācija.
Rīgas bāriņtiesā 99% no visiem darbiniekiem ir sievietes, kuras nespēj nodalīt savu personisko pieredzi no profesionālajiem pienākumiem; daudzi Latvijā zina, ka šādai stīvai un iesīkstējušai iestādei būtu nepieciešama reforma, kas to padarītu dinamiskāku, elastīgāku un līdzsvarotāku savos lēmumos.
Diemžēl šobrīd vēl joprojām ir iespējams, ka māte savu nepilngadīgo meitu var turēt gūstā un neļaut viņai tikties ar tēvu, padarīt slimu, aizvest uz ārzemēm, atstāt uz ilgu laiku pie vecmāmiņas, un bāriņtiesa uz to visu noraugās pilnīgi vienaldzīgi, apgalvojot, ka tai nav pilnvaru iejaukties.
Bet, ja tēvs vēršas parastā tiesā, tad bāriņtiesa demonstrē visu savu varu, praktiski diktējot spriedumu parastai tiesai, un bērnam nav nekādu cerību atgūt tēvu!
Iepriekš minētajā piemērā parasti bērnu atstāj mātei vai pat vecmāmiņai; diemžēl uz tēviem vēl joprojām attiecas vecie stereotipi par vīrieti kā dzērāju un vardarbīgu personu. Gadījumā, ja tēvs nav ne dzērājs, ne vardarbīgs, bet ir acīmredzami labs
tēvs, tad ļaunais mehānisms mainās: šajā gadījumā nostrādā iebildums: „ir jāņem vērā arī bērna viedoklis”; taču ir tikai loģiski, ka īsas, pusstundu ilgas tikšanās laikā astoņus gadus veca meitene, kura jau divus gadus dzīvo tikai pie mātes, bāriņtiesas psiholoģei teiks jebko, lai izpatiktu mātei;
Uz tēva iebildumiem pret mātes patvaļu, bāriņtiesas mediatore, fatāli nopūšoties, atbildēja, ka tāpat jau māte nekad nemainīs savu raksturu, savukārt bāriņtiesas psiholoģe pašapmierināti un izbrīnīti pasmaidīja, uzklausot tēva neierastos apgalvojumus, kuros viņš atļāvās apšaubīt Rīgas bāriņtiesas sistēmas perfekciju.
Tāpat, ja tēvs kā pierādījumu saviem paskaidrojumiem iesniedz dokumentus, videoierakstus, fotogrāfijas un telefonsarunu atšifrējumus, no kurām ir skaidri saprotams, ka māte ar bērnu manipulē, tad bāriņtiesa tos neņem vērā, jo arī fotogrāfiju autentiskums ir jāapliecina!
Viss iepriekš aprakstītais ir noticis ar šī raksta autoru. Acīmredzot, Rīgas bāriņtiesu uztrauc fakts, ka, piemērojot citādākas darba metodes, varētu atklāties, ka tēvs veic savus vecāka pienākumus labāk, nekā māte, un tādējādi radītu bīstamu precedentu.
Kā lai pieļauj, ka mīts par latviešu matriarhātu sabrūk dēļ viena ekscentriska tēva, kurš apgalvo, ka savu bērnu grib izglītot pats?
Rīgas bāriņtiesa atsakās konfrontēties ar ikvienu citu realitāti, kas nav arhaiska un primitīva; tikmēr, kamēr vien bērns ir dzīvs, mātei ir absolūta vara pār viņu.
Nav svarīgi, ka visās pārējās Eiropas valstīs tiek noteikta dalīta aizbildniecība; Latvijas tiesvedība nepilngadīgo lietās izvēlas pagaidīt, līdz bērni kaut kā izaugs bez tēva.
Nicola Piemontese
Комментарии (10)
Pilnībā piekrītu šim viedoklim. Bāriņtiesu darbības ir dažu brīdi pat šokējošas!! Psihologu lēmumi, mediatori... !!! Tiek gatavoti nez kādi atzinumi, tikai retais, iespējams, ir bērnu interesēs. Sūdzēties īsti nav kam!! VBTIA maigā balsī noņurd, ka "viss ko varam izdarīt ir sniegt bāriņtiesai metodiskus norādījumus!!" Kā apturēt notiekošo bāriņtiesās???
Kas uzrauga šo iestāžu darbu???? Kas nes kaut daļēju atbildību?? Kas uzrauga psihologu darbu?? Vai tiešām psihologs var sarakstīt jeb ko un viss tālāk notiek pēc jau iepriekš paredzēta plāna??
VBTAI (Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija) Tā biju domājusi!! Atvainojos, drukas kļūda!!
Piekrītu izklāstītajam viedoklim. Acīmredzot bāriņtiesai ir standartizēta pieeja bērnu aizbildniecības jautājumos, jo tas laikam ir neparasti, ka tēvs varētu rūpēties par savu meitu. Bet kamēr tiesas tiesājas, laiks iet, bērns aug un atrodoties starp divām frontēm izvēlas sev pieejamāko.
Vai tiesa ir painteresējusies kā bērns pavada savu brīvo laiku atrodoties mātes sabiedrībā? Cik bieži un kad pēdējo reizi ir apmeklējis koncertu, teātri, izstādi, kino? Vai lasa grāmatas?
Ja māte bērnu nekur neved laika trūkuma dēļ, tad kādēļ liedz bērnam tikties ar tēvu, kurš vēlas paplašināt bērna redzesloku? Kāds pamatojums?
Māte, kas rūpējas par bērna nākotni, sen jau būtu beigusi tiesāties un ļautu meitai augt normāli komunicējot ar tēvu.
Aizliegumu varētu saprast, ja būtu agresija no tēva puses. Bet cik daudz bērni Latvijā cieš no agresīviem vecākiem( gan tēviem, gan mātēm), un kur tad ir tās Bāriņtiesas? Sēž kabinetos, cilā dokumentus un, kamēr nekas nav noticis, tikmēr neiejaucas!
Godātais Nikola,
izlasot Jūsu vēstījumu, sākotnēji radās apstulbinoši perfekta un adekvāta déjà vu sajūta! Ak, kur gan es to visu esmu jau redzējis, piedzīvojis, pārdzīvojis, izdzīvojis? Un, neliegšos, svēta niknuma šalts, jo, patiesībā tas ir MANS stāsts, un to rakstījis esmu ES, un Jūs, vai zin', nekauņa un sazin' vēl kas tāds un šitāds, šo copy-paste plaģiātu atļāvāties parakstīt ar savu vārdu un uzvārdu, un nu man Jūs jāiesūdz tiesā par rupju autortiesību aizskārumu?
Tomēr man Jūs un sevi ir jānomierina - tiesāšanās izpaliks 2 iemeslu dēļ, pirmkārt, manā gadījumā runa ir par 8 g. v. puiku, un, otrkārt, tiesāties Latvijā par savu taisnību ir bezjēdzīgi! Kāpēc - a priori to jau laikam jo viedi priekšā pasaka manas tautas sakāmvārds: Neej ar spēcīgu lauzties, nedz ar bagātu - tiesāties! Lūdzu, sakāmvārda otro daļu saprotiet alegoriski, ne jau uz - man nezināmo - Jūsu mantisko stāvokli attiecināmi! :)
Lai šis, personības dalīšanos izraisošais prologs, ir kārtējais pierādījums Rīgas t. s. bāriņtiesas dogmatiskumam, šaurpierībai, paredzamībai/predestinētībai un absolūtai impotencei, piedodiet, ņemot vērā apkalpojošo personālu - frigiditātei, (nedrīkstēšanai?) skatīties uz katru gadījumu individuāli, atbildīgi, eksakti, neangažēti un IEJŪTĪGI - BĒRNA vislabākajām interesēm atbilstoši!
Un tagad - Jūsu/mans stāsts, papildināts ar konkrētākām detālijām, personālijām, izvērsumiem.
Pateicoties Rīgas t.s. bāriņtiesas nesavtīgajām un pārcilvēciskajām pūlem - tautas valodā - amorālajām un antihumānajām izdarībām, arī manam nu jau 8-gadīgajam dēlam dēlam de iure un de facto ir atņemts tēvs! Jā, tieši tā, ne vairāk un ne mazāk! Pat, neskatoties uz to, ka pat ļoti skurpulozi izpētot visus apjomīgos daudzsējumu tiesas materiālus, šis tēvs nevienubrīd nevar atrast ziņas par sevi, ka būtu alkoholiķis, narkomāns, pedofīls, kauslis, policijas, psihoneiroloģiskā dispansera uzskaitē sastāvošs! Diemžēl, tikai nomināli normāls indivīds un mīlošs tēvs, kas Latvijas joprojām sovjetiskās realitātes - paskatieties uz tiesnešu sejām - tiesām, protams, ir nonsenss!
Pirmā saskarsme ar Rīgas t. s. bāriņtiesu bija pirms 3 gadiem, kad mūsu kopīgā bērna māte bija uzsākusi tiesvedību, lai panāktu tiesības izvest bērnu no Latvijas uz Briseli, kur mātei bija nolikts labi apmaksāts darbs!
Mani ar lielu nevaļu un vīzdegunību uzņēma, šķiet, Ģimenes domstarpību nodaļas (atvainojos, ja citēju neprecīzi) vadītāja Lielmane. Pirmais, ko atceros - viņa BĻĀVA!!! Vai es saprotot, kāpēc uz šejieni esmu nācis, un, vai pirms tam esmu IZSTUDĒJIS (t. s.) bāriņtiesu likumu? (!!!) Tā neko sev vadošā, atbildīgā amatpersona, viena no Rīgas t. s. bāriņtiesas sejām, vai ne? PRETĪGI! Vienvārdsakot, augstmanīgi lika saprast, ka viss jau a priori notiks tā, kā māte iecerējusi, un, kur vīrietim, turklāt, tēvam pēc šīs ietādes kanoniem ir īstā vieta - nemaisīties lietās, kas skar viņa paša bērnu, aka - "ciemata/lauku padomē labāk zina!..."
Šī sajūta, ka vīrieša/tēva cilvēks Rīgas t. s. bāriņtiesas telpās ir nevēlama, nīstama/"Untermensch" suga, pierādījās vairākās šīs iestādes t. s. tiesu sēdēs, kuru t. s. priekšsēdētāja Andrejeva, šķiet, savu latviešu valodas prasmju un neadekvātās uztveres dēļ, brīžam nemaz nesaprata, " o chem rech'/etot filjm'"... Protams, tas brangajam feminīno piesēdētāju/locekļu korpusam ar jo lielāku un izsmalcinātāku cinismu lika mesties virsū pretējā dzimuma upurim, kurš atļāvies ienākt un ar savu klātbūtni apgānīt šo matriarhāta svētajo un nevainīgo mūzu templi! Goda vārds, sajūta līdzīga, kā vēsturiskajās kinofilmās skatītajā/grāmatās lasītajā par KGB troiku sēdēm, vai GeStaPo eksekūcijām!
Tam pa vidu, protams, Rīgas t. s. bāriņtiesas t. s. vadītājiņa Krasnogolova birokrātiskā ekvilibristika/atrakstīšanās/atkratīšanās uz visiem maniem iesniegumiem par REGULĀRO dēla un tēva saskarsmes tiesību aizskārumu no mātes puses - ar rezultējošo/fināla moto - tieciet (ka) vien paši galā - nav mūsu kompetence!!! Protams, vēl pa vidu Rīgas t.s. bāriņtiesas t. s. psiholoģes traktāti - piecgadīgais (sīc!) bērns konsultācijas/seansa laikā esot paziņojis, ka vēlas doties līdzi mātei uz Briseli (NB, kur līdz tam nekad nav bijis!) Tā teikt, "vērā jāņem bērna viedoklis!" Bet, toties, kāds t. s. psiholoģei kažociņš mugurā!... ... ... Die' z' vai Saeimas deputātu un lielo SIA īpašnieku kundzes par tādu varētu pat sapņot!...
Jo spilgti atceros vienu no kārtējām vizītēm Rīgas t. s. bārņtiesā - man nozīmētā "kuratore" Liepkalne dodas pēc dokumentiem/manas "lietas" pie savas vadītājas Lielmanes un šņācoši/nicinoši nokomentē: "Te atkal "tas" Kolovza..." Kad aizrādīju, nosarka, nožvadzināja savu bagātīgo, uz alumīnija un kārkla/alkšņa bāzes gatavoto bižutēriju, paplivināja savam vecumam, tfū, "jaunumam" un valsts(!!!) iestādes ierēdnei "adekvāto" puķaino minikleitu - ak, es esot pārklausījies!... Mīļi...
Kad to visu izstāstīju tābrīža savai, kā man, labticīgajam, tobrīd šķita - godprātīgai aizstāvei, zvērinātai advokātei Danai Ronei, ar domu, ka tas tomēr ir "bezpridels", par kuru jāzvana lielie zvani, viņas reakcija bija - "bet būtu neprāts šajā brīdī sanaidoties ar bāriņtiesu!" Tagad saprotu advokātes egoistisko viedumu, viņas misija tomēr ir pelnīt/kāst, nevis reāli aizstāvēt! Pareizi - kāpēc jāsaiet ragos ar bāriņtiesu šodien, ja rīt tev ar citu klientu būs nepieciešams tās mātišķais atbalsts! :) Morāli izlobiet paši!... Un, lai Jums jo daudz klientu, Dana! Esiet bagāta un laimīga!...
Starp citu, daudziem advokātiem Rīgas t. s. bāriņtiesa ir kā otrās mājas - tur uzturas/"tusē" regulāri, un ar lēmējpersonām tie ir uz "tu" un visnotaļ familiāri - manis novērotā augstās ģimenisko vērtību morāles apoloģēte Anita Rektiņa, piemēram, un, ja kāds vaicā...
Uz mātes norādījumiem un telefonogrammām (no Briseles kā nekā!) Rīgas t. s. bāriņtiesa ir reaģējusi izteikti fleksibli un elastīgi, kā Deus ex machina - organizējusi savas t. s. tiesu sēdes, savas t. s. psiholoģes seansus bērnam. Uz maniem lūgumiem - tikai atrakstīšanās, un "nav mūsu kompetence".
"Parasto" tiesas sēžu laikā Rīgas t. s. bāriņtiesas pārstāvju vietā vispārpopulārās izdevumu konsolidācijas nolūkos varētu sūtīt dzelzs robotus, vai bēdīgi slavenās Maximas priekšstāvjus - monotoni atkārtot tikai iezubrītus (apstiprinātus?) tekstus, konvenciju, likumu pantus, nekādas izpratnes par reālo notikumu gaitu! Vai tiešām Rīgas t. s. bāriņtiesas personāls, pēc tā intelektuālā sastāva spriežot, sastāv tikai no atlaistām/caurkritušām Saeimas deputātēm un pašvaldību vadītājām??? Kur paliek tie sirdsšķīstie/taisnprātīgie?...
Šķiet, kļūst saprotama Rīgas t. s. bāriņtiesas misija - izpildīt un tiesiski legalizēt atsevišķu un "īpašu" māšu vēlmes būt vienīgajam privātīpašniekam un monopolistam uz savu bērnu! Tēvi - tā ir tikai sēkla un izskaužami piedēkļi, kuri var tikai traucēt normālai un vispusīgai bērna attīstībai! Interesanti, kurš, visticamāk - kura, ir devusi šai iestādei tās nosaukumā ietverto virsuzdevumu - padarīt bērnus par bāreņiem/pusbāreņiem?... QUO VADIS, Latvija?
P. S. Un šīs, vislētākajās nātna drēbēs pa Rīgas t. s. bāriņtiesas varas gaiteņiem masveidā klīstošās sejas - ar permanento smeldzi un sāpēm vaigā par sērdieņiem... Varoņepopejas cienīgs stāsts! Gan jau kāds H(B)olivudists to reiz iemūžinās... ... ...
P. P. S. Ar pateikto nevēlos apvainot pārējos godprātīgos citu Latvijas bāriņtiesu pārstāvjus, ar kuriem vairākkārt esmu ticies, izrunājis savu stāstu, un, kuri, uzzinot, ka darīšana ir ar Rīgas t. s. bāriņtiesu, ir tikai noplātījuši rokas, izteikuši līdzjutību un atzinušies, cik paši nelaimīgi jutušies saskarsmē ar šo odžu midzeni!
Полностью поддерживаю ваши мнения .Огромная организация ( 90 !! человек!), которая ничего не решает, ничего не делает, и которой до судьбы детей, их здоровья и благополучия нет никакого дела. Я тоже столкнулась с похожей ситуацией.Живём в хозяйском доме, за стеной поселилась семья ( если так можно назвать) женщина с двумя девочками 4- 5 лет и своим сожителем, безработным типом с непонятными пристрастиями.Пьянки, шум и музыка- это, конечно, дело второе.Неоднократно вызывалась полиция и участковый инспектор.Были даже какие то предупреждения .Но всё продолжалось, дети, кстати, спали на полу, при том, что парочка спала на единственном диване, периодически были какие то непонятные и странные плач и крики.Мать работала и он оставался с ними иногда один. Я понимаю, что у всех дети и капризничают, и не слушаются, но когда ребёнок без остановки кричит, , Не надо, не надо, , - становится не по себе. Когда подъезжала полиция и останавливалась под их окном- музыка, крики и шум прекращались.В обществе муссируется мнение о безразличии к ближнему.Решились на звонок в сиротский суд.На что получили ответ-, , Нууу..это их личное дело..это ваши догадки..вы должны вызвать полицию, полиция должна составить протокол и лучше не один, и на основании этого протокола - может мы и пришлём инспектора!, , Короче всё должно быть оформлено правильно на бумаге, а что НА САМОМ ДЕЛЕ происходит с детьми- это самое последнее для них дело!А в этот же вечер опять кричала эта девочка- и даже страшно подумать, что там происходило.Всё это было 2 года назад, эта семейка съехала из нашего дома, вроде даже всё и позабылось, но прочитав вышенаписанное другими людьми- всё опять вспомнилось.Так может можно что то сделать? Кого то заставить выполнять свои обязанности? Или распустить эту организацию- ведь ЗАСТАВИТЬ работать и переживать -невозможно!
Ольга С.
Riga Orphan’s Court is not engaged only in the adoption of orphans.
Riga Orphan’s Court, with its lugubrious name dickensian memory, also deals with children who have parents but they do not manage to reach an agreement on guardianship rights.
In this second case this authority operates as a mothers’ association instead of performing the functions of a court for children rights.
99% of all the staff of Riga Orphan’s Court are women, often mothers and wives, who are not able to separate their personal life experience from their professional duties; a lot of residents of Latvia know that such a formal and rigid authority should undergo reform which would make it more dynamic, flexible and balanced while making decisions.
Unfortunately, now it is still possible that a mother may hold her minor daughter in captivity and not allow her to meet her father, make her ill, take her abroad, leave her under the custody of the grandmother for a long time and the orphan’s court has a completely indifferent attitude towards such a situation by declaring that it does not have any authority to interfere.
But, if a father turns to an ordinary court, then the orphan’s court demonstrates all of its power by actually dictating a judgment to the ordinary court and the child does not have any hope of returning to his/her father!
According to the aforementioned example a child is usually left to a mother or even grandmother; unfortunately, the old stereotype that a man is an alcoholic and violent person is still referred to fathers. If a father is neither an alcoholic, nor a violent person, but obviously a good father, the evil mechanism changes: in this case the objection “a child’s opinion should also be taken into account” affects the situation; " ...but it is only logical that during an half hour long meeting, an eight year old girl who has lived together with only her mother for two years already will say anything against that mother to a psychologist of the orphan’s court in order to please her."
In response to the father’s objections against the mother’s arbitrariness the mediator of the orphan’s court answered by sighing fatally that the mother would not change her mind anyway, but the psychologist of the orphan’s court smiled smugly and looking surprised, listening to the father’s unusual statements in which he presumed to doubt the perfection of the system of Riga Orphan’s Court.
Similarly, if a father submits documents, video recordings, photographs and telephone conversation transcripts as proof of his explanations, from which it may be clearly understood that the mother is manipulating the child, the Orphan’s Court does not take them into account because the authenticity of the photographs should also be confirmed!
All the aforementioned facts have been experienced by the author of this article. Obviously, Riga Orphan’s Court is more concerned about the fact that if it were to apply different methods of work it would turn out that the father performs his parental duties better than the mother and thereby it would set a dangerous precedent.
How could the myth about the Latvian matriarchy be allowed to collapses due to one eccentric father who declares that he wishes to educate his child himself?
Riga Orphan’s Court refuses to reform its archaic and primitive approach methods; and therefore while the child is alive her mother will have absolute power over her.
It does not matter that in all other European countries shared custody is more and more stipulated; in Latvia justice for children can wait while children, somehow, grow up without a father.
Nicola Piemontese
Il RIGAS BARINTIESA non si occupa solo degli orfani lettoni che vengono dati in affidamento.
Il Rigas Barintiesa, col suo lugubre nome da romanzo dickensiano, entra in gioco anche per i bambini che i genitori li hanno ma sono separati e non trovano un accordo sull'affidamento.
In questo secondo caso l'istituzione invece di essere un tribunale PER i minori si dimostra essere un'associazione per le madri. il Rigas Barintiesa è composto per il 99% da donne, moglie e madri quindi, che non riescono a separare il proprio vissuto personale dall'impegno professionale; molti in Lettonia sanno che tale rigida e pachidermica istituzione andrebbe riformata e resa più dinamica, flessibile ed equilibrata nelle sue decisioni.
Ancor oggi, invece, può succedere che una madre possa tenere segregata la figlia dal padre, farla ammalare, portarla all'estero, lasciarla per lunghi periodi alla nonna nella totale indifferenza del Barintiesa che sostiene di non avere poteri in tal senso.
Ma se il padre si rivolge ad un tribunale ordinario allora il Barintiesa dimostra tutto il suo potere dettando praticamente la sentenza al Corte ordinaria e allora per i bambini non c'è speranza di riavere un padre!
La bambina del succitato esempio resterà alla madre o addirittura alla nonna; per i padri purtroppo vale ancora il vecchio stereotipo dell'uomo che beve ed è violento. Se poi il padre non è nè alcolizzato nè violento ma è evidentemente un buon padre allora il perfido meccanismo cambia: in questi casi scatta il..."bisogna ascoltare il parere della bambina", dunque molto sbrigativamente in un semplice incontro di mezz'ora una bambina di 8 anni che vive da 2 anni solo con la madre ovviamente dirà alla psicologa del Barintiesa solo ciò che può far piacere alla madre;
Alle proteste del padre contro l'abuso della madre una mediatrice del Barintiesa vi può rispondere, con un sospiro fatalista, che tanto la madre non cambierà mai il suo carattere mentre invece la psicologa, sempre del Barintiesa sorriderà tra il compiaciuto ed il sorpreso nell'ascoltare le eretiche dichiarazioni del solito padre che osa mettere in discussione la perfezione del sistema Barintiesa di Riga.
Ovviamente se il padre a supporto delle prorprie dichiarazioni porta documenti video, fotografie e registrazioni telefoniche da cui risulta chiaro che la bambina è stata manipolata dalla madre, il Barintiesa non li prende in esame perchè anche le foto devono essere …autenticate! Quanto fin qui riportato è accaduto a chi scrive.
Evidentemente l'idea che lavorando in modo diverso si possa scoprire che un padre svolga meglio di una madre il compito di genitore preoccupa il Barintiesa di Riga e potrebbe costituire un pericoloso precedente.
Come può il mito del matriarcato lettone crollare per qualche padre eccentrico che pretende di educare lui, la prole?
Il Rigas Barintiesa rifiuta di riformare il suo approccio arcaico e primitivo alla tutela dei minori; finchè la bambina è viva, è la madre che vi esercita il potere assoluto. Non importa se in tutto il resto d'Europa si va imponendo l'affido condiviso,
in Lettonia la giustizia per i minori può aspettare mentre essi crescono, chissà come, senza padri.
Nicola Piemontese
Bija viens apjomīgs raksts krievu avīzē par to kā strādā bāriņtiesas:
bet galvenā doma ir tāda, ka no normālām ģimenēm atņem bērnus, par dažādiem sīkumiem, pēc tam sūta tos bērnus uz ārzemēm, lai zilīši varētu tos adoptēt. Samērā populāra prakse vecajā Eiropā
Piekrītu Rīgas bāriņtiesā tiešām demonstrē visu savu varu un diktē spriedumus tiesai, un bērnam nav nekādu cerību atgūt īsto ģimeni. Viena no tādām darbiniecēm ir bāriņtiesas locekļa palīdze.
Rīgas bāriņtiesa ir Rīgas domes izveidota īpaša statusa aizbildnības un aizgādnības iestāde, kurai saskaņā ar likumu ir noteikta īpaša kompetence īstenot bērnu un aizgādnībā esošo personu tiesību un interešu aizsardzību Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.
Un uz šī pamata arī visi murgi rullē! bāriņtiesas locekļa palīdze tik drukā, Krasnogolovs akceptē.
Un vecāki par bērniem no novadiem var aizmirst, jo tiesības tiem atgūt bērnus vienkārši nespīd!!!
Un arī 2022.gadā nekas nav mainījies.
Kā likvidēt šos liekēžus Rīgas bāriņtiesā?
Jaapvienojas!
Davno pora